بازسازی منازل کوچک

بازسازی منازل کوچک

این روزها بازسازی منازل کوچک رواج پیدا کرده است. برخلاف سال های گذشته دیگر از خانه های ویلایی و حیاط دار مناسب زندگی شهری نیست. اغلب مردم دنبال خانه های کوچک، جمع و جور هستند.

بازسازی منازل کوچک

در بسیاری از منازل کوچک قسمت هایی وجوددارد که زیبایی خاصی دارند. مشتری قصد بازسازی آن را ندارد در حالی که برخی از قسمت ها در جای نا مناسبی قرار گرفته اند و منزل را شلخته و شلوغ نشان می دهند در این قسمت با کمک تغییر دکوراسیون آن را تغییر و بازسازی می کند.

نکاتی در رابطه با بازسازی منزل کوچک :

انتخاب دکوراسیون به سبک سنتی یا مدرن :

قبل از بازسازی منزل باید تصمیم خودتان را در خصوص مشخص کردن سبک بگیرید. بسیاری از افراد برای بازسازی خانه قدیمی خود تمایل دارند فقط قسمت هایی از منزل را تغییر بدهند و عناصری به آن اضافه کنند که به سبک سنتی باشد. برخی دیگر قصد دارند در منزلشان را به طور کامل باز سازی کنند و از سبک مدرن و جدید در طراحی آن استفاده کنند. ولی در نهایت هدف راحتی و آسایش شما در منزلتان است باید بدانیم که این تصمیم در دکوراسیون خانه شما تاثیر بسیار زیادی دارد. مثلا عواملی مانند همخوانی رنگ ها ، حذف طاقچه یا گذاشتن انها و تعیین متریال ها در بازسازی منازل قدیمی موثر می باشد.

سبک تلفیقی که شیوه جدید و امروزی است در بین مردم محبوبیت زیادی دارد در واقع این سبک ترکیبی از دکوراسیون مدرن می باشد.

انتخاب دکوراسیون به سبک سنتی یا مدرن

برخی از عناصری که اضافه هستند را حذف کنید : همانطور که می دانید خانه های قدیمی صد متری طاقچه های تورفته یا برآمده بسیار زیادی دارد. که به صورت شومینه ، سکو و… می باشند. بعضی از این ها را می توان با کمی تغییر از سایر منازل متمایز کرد ولی اگر تمام عناصر را حفظ کنید. منزل شما زیبایی زیادی ندارد و به هم ریخته نشان میدهد. بنابراین می توانید در بازسازی آپارتمان مسکونی خود بعضی از طاقچه ها برجسته کنید و عکس ها یا گلدان هایتان را روی آن بگذارید. این امر تاثیر خیلی زیادی روی جذابیت منزلتان می گذارد. علاوه بر این منازلی که فضای کمتری دارند و جای مناسبی برای کتاب ها وجود ندارد می توانند یکی از طاقچه ها را به عنوان کتابخانه استفاده کنند.

 

 انتخاب رنگ مناسب :

همانطور که می دانید خانه های قدیمی 100 متری جزئیات خیلی زیادی دارند از جمله عناصری که زیاد در آن به کار رفته است : استفاده از آینه ها روی دیوار یا سقف منازل، گچبری، طاقچه های تو رفته و برآمده، ستون های طرحدار، سکو و… می باشد. امروزه از این عناصر در ساخت منازل مدرن استفاده نمی شود، در صورتی که با دیگر وسایل منزلتان همخوانی ندارند و توان مالی برای بازسازی آنها ندارید بهترین کار این است که از رنگ روشن استفاده کنید.

 انتخاب رنگ مناسب

عوض کردن در و پنجره ها :

یکی از کارهایی که باید در بازسازی منزل مسکونی انجام بدهید این است که در و پنجره های آن را تعویض کنید. چرا که در این منازل در و پنجره های بسیار زیادی وجود دارد. به طوری که در پذبرایی خانه های قدیمی چندین پنجره کوچک یا در بیشتر اتاقها ایجاد شده است. باید با کمک یک معمار حرفه ای این ها را حذف کنید. علاوه بر این می توانید تمامی آنها را به یک پنجره با ابعاد بزرگ تبدیل کنید، امروزه در بازسازی خانه های مدرن از پنجره های بزرگ زیاد استفاده میشود.

در صورت بازسازی خانه 100 متری یکی دیگر از عواملی که در آن تاثیر زیادی زیادی دارد، تغییر دادن وسایل دکوراسیون داخلی می باشد. گرچه تمام افراد به فکر پایین آوردن هزینه ها هستند. ولی این امر بسیار مهم است شما می توانید با استفاده از مبل های ساده و رنگهای روشن زیبایی منزلتان را چند برابر کنید. بهتر است مبل های ساده ای انتخاب کنید. زیرا یکی از عواملی که در زیبایی طراحی دکوراسیون داخلی تاثیر زیادی دارد حفظ سادگی آن می باشد. بنابراین بهتر است از رنگ های خنثی استفاده کنید.

در بسیاری از خانه های کوچک که قدیمی هستند فضایی بسیار تاریک وجود دارد که در بازسازی خانه کوچک خود می توانید با استفاده از بازسازی آن ذر بین فضای داخلی و خارجی ارتباط برقرار می شود و محیط را دل باز می کند.

چگونه در بازسازی منازل کوچک را بزرگتر نشان دهیم ؟

برای بازسازی خانه منازل کوچک بهتر است موارد زیر را به کار ببرید تا منزلتان بزرگتر و دل بازتر نشان داده شود :

-بهتر است اتاق پذیرایی را به چند قسمت تبدیل کنید و مبل هایی در آن قرار بدهید که فضای کمتری را اشغال کند.

-از پنجره هایی که سایز بزرگ دارند استفاده کنید تا به اندازه کافی نور وارد محیط شود.

-از کابینت های تمام قد استفاده کنید تا بتوانید وسیله های بیشتری در آن قرار دهید.

– در صورتی که کتابهای زیادی دارید بهتر است از شلف استفاده کنید.

-منزل را شلوغ نکنید  و تا جای ممکن از وسایل کمتری در آن استفاده کنید چرا که علاوه شلختگی باعث کوچک نشان دادن آن می شود.

– نحوه چیدن وسایل در خانه هایی که مساحت کمتری دارند اهمیت زیادی دارد باید از همه قسمت ها استفاده بهینه شود .

 

آشنایی با بازسازی منازل کوچک :

بازسازی منزل و بازسازی آپارتمان کوچک به مجموعه فرایندهایی گفته می شود. که به منظور ایجاد تغییرات کلی و یا جزئی در ظاهر منزل و یا در بنای آن انجام می گیرد. از اهداف اصلی فرایند بازسازی و نوسازی خانه بهبود وضعیت بنای فرسوده و مقاوم سازی خانه در مقابل زلزله محسوب می شود.

از طرف دیگر بازسازی هدف تغییر شکل ظاهری خانه را دارد بنا یا خانه مورد نظر از یک خانه با ظاهری یکنواخت به خانه ای با ظاهری جذاب تبدیل می شود.

آشنایی با بازسازی منازل کوچک

چرا بازسازی منازل و برخی ساختمان ها امری ضروری است ؟

1-لازم بودن شدید بازسازی یا تعویض برخی از قسمتهای ساختمان .

2-زیبایی و مدرن سازی ساختمان .

3-بهینه سازی و افزایش کارایی فضای داخلی

4-همگام شدن با جدیدترین متدهای دکوراسیون داخلی

5-تغییر نقشه ساختمان

6-مقاوم سازی ساختمان طبق متد روز

7-تنوع در دکوراسیون و طراحی

چرا بازسازی منازل و برخی ساختمان ها امری ضروری است

چه بخش هایی از ساختمان نیازمند بازسازی است ؟

منزل از قسمت های مختلف تشکیل شده است که برای بازسازی هر قسمت آن تغییرات متفاوتی نیاز است تا ایجاد کرد. بازسازی هایی که برای محیط خارجی خانه انجام می شود با بازسازی داخلی منزل کاملا از یکدیگر متفاوت است .

لازم به ذکر است بازسازی خانه و اینکه چه بخش هایی نیازمند بهسازی هستند به نظر مشتری و نظر کارشناسان بستگی خواهد داشت.

1-نوسازی سرویس بهداشتی یک اصل ضروری :

بازسازی سرویس بهداشتی یک اصل انکار ناپذیر در مدرن سازی و بازسازی خانه های قدیمی به شمار می رود . امروزه طراحان داخلی سرویسهای بهداشتی کاملا متفاوت تر از گذشته شده است . بازسازی سرویس های بهداشتی بیشتر در زمینه های زیر انجام می گیرد : تعویض توالت فرنگی – تعویض توالت ایرانی – اعمال سیفون توکار- افزودن قسمتهایی از جمله روشویی های مدرن – کابین دوش – اعمال وان – بازسازی سنگ و کاشی – افزودن بعضی از امکانات مثل سقف کاذب و نورپردازی های حرفه ای

2-تعمیر و بهینه سازی تاسیسات ضروری :

بازسازی برخی از تاسیسات کاملا با بهینه سازی تاسیسات اب ، برق ، گاز رابطه مستقیم دارد. که نخستین گام و مهمترین گام در بازسازی منزل به شمار می رود .تمام بازسازی ها به شرط کارکرد. مناسب آن ها به وسیله تعمیراتی که در کالبد انجام میشود ، کارایی خاص را ایجاد می کند.

اگر تعمیرات اصولی زیرکار به درستی انجام نپذیرد. سریعا تمام بازسازی های روکار بی استفاده و فرسوده خواهند شد. در زیر گزینه هایی آورده شده است که در بهسازی تاسیسات قطعا انجام خواهد شد:

-تعویض لوله های فرسوده با لوله های نو

-تعمیر موتور خانه یا تعویض ان با پکیج های گرمایشی مدرن

-برقکشی مجدد

-تعویض کابلها و لوله های انتقال انرژی

3-تنوعی ارزانتر با نوسازی کابینت :

بازسازی کابینت های اشپزخانه اصلی ترین آیتم نوسازی منزل به شمار میرود . زیرا اشپزخانه قلب خانه است و مهمترین گزینه زیبایی و کاربردی ان کابینت ها هستند. دلیل دیگر بازسازی کابینت فرسودگی و از کار افتادگی بخش های متفاوتی از کابینت بندی است. امروزه کابینت هایی با طراحی مدرن و طراحی کلاسیک یا همان ممبران وجود دارند. که خوشبختانه طراحان گزینه های بسیار زیبایی برای بهسازی کابینت ها طراحی می کنند .

*در برخی از موارد بازسازی اشپزخانه تنها با تعویض کابینتها به پایان می رسد.

*گاهی کیفیت کابینته ا پایین است و نیاز به تعویض پیش از موعد خواهند داشت .

*گاهی ممکن است سبک کابینت ها با سبک دیگر نقاط خانه هماهنگ نباشد و نیاز به تعویض وجود داشته باشد . مثلا سبک قالب برخانه مدرن است ولی سبک کابینت ها کلاسیک است که با هم همخوانی ندارند.

4-بهسازی تجهیزات گرمایش و سرمایش :

سیستم گرمایشی و سرمایشی همیشه برای راحتی ساکنان خانه تعبیه می شوند. این تجهیزات به دلیل کارکرد مداوم نیاز به بهسازی و تعمیر دارند که بهترین بازدهی را برای ساکنان ایجاد کنند.

تعمیر سیتم های خنک کننده و گرمایشی مانند کولرهای گازی و ابی ، چیلر ، فن کویل ، موتورخانه ، پکیج های خانگی و سیستم های گرمایش از کف بازسازی هایی هستند. که با صرف هزینه ای نه چندان زیاد می توان به بازدهی بیش از انچه که انتظار می رود دست یافت.

5-بازسازی آشپزخانه :

از آنجایی که آشپزخانه قلب هر خانه است زیبایی آن تاثیر چشمگیری برای کل خانه دارد. در بازسازی منزل توجه به بازسازی آشپزخانه برای هرچه کاربردی تر شدن و مدرن شدن آن امری کاملا لازم و ضروری خواهد بود.

اغلب برای بازسازی آشپزخانه های قدیمی موارد زیر اعمال می شود :

تعمیر زیرکار

تعویض لوله ها

تعویض سنگ و کاشی

تعویض شیر آلات

تعویض کابینتها

نصب اجاق گاز رومیزی

 

بازسازی منزل خود را به شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی ارج بسپارید.
گروه معماری ارج آرک

دیدگاه (1)

  1. محسن اذانی
    2021-09-26

    فرق بازسازی با نوسازی چیست

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *