بازسازی ویلا قدیمی

 

 

در بازسازی ویلا قدیمی، ویلاها معمولا دارای طول عمر 30 یا حتی 50 سال هستند. اما بازسازی ویلا قدیمی می تواند یک ویلا نو ساز را در اختیار شما قرار دهد.

بازسازی ویلا قدیمی  معمولا ویلاها  به نسبت وزن کمی که نسبت به آپارتمان ها و ساختمان های بلند مرتبه دارند، نیاز به فونداسیون سنگین ندارند. البته این به معنای کم اهمیت بودن سازه های ویلاها نخواهد بود. بلکه فقط از سنگینی انها می کاهد. به همین دلیل معمولا عمر یک ویلا بسیار طولانی تر و بیشتر از آپارتمانهای معمولی هستند.اما با گذشت زمان احتمالا متریال داخلی ویلاها فرسوده شده. حتی نقشه های ویلاها نیز نیاز به تغییر پیدا می کنند. راه حل منتسب بازسازی ویلاقدیمی ویا نوسازی ویلاها می باشد.

با بازسازی ویلا قدیمی خود، ویلا زیبا و جذاب در اختیار شما قرار می گیرد.

تفاوت نوسازی ویلا و بازسازی ویلا قدیمی :

نوسازی ویلا و بازسازی ویلا شاید در عبارت بسیار شبیه به هم باشند و در خیلی از موارد به جای هم استفاده شوند. اما این دو تفاوت های اساسی و چشمگیر با یکدیگر دارند. به مرور زمان علاوه بر قسمت های ظاهری به کار رفته در ویلا ، قسمت های دورنی آن مانند لوله کشی ، سیم کشی و سایر قسمت های درونی ویلا نیز ممکن است دچار پوسیدگی و خرابی شوند .

بازسازی ویلا مربوط به قسمت های خاصی از ویلا می شود . در آن شما فقط قسمت های ظاهری تعویض می نمایید و یا به بازسازی قسمتی از ویلا می پردازید .

نوسازی ویلا اما کمی متفاوت هست در نوسازی ویلا در اکثر مواقع تمام زیرسازی ها و بخش های درونی سازه ویلا تعویض می شوند . در برخی موارد پلان عوض شده و حتی در مواردی هم کل فضاها به جز اسکلت و فونداسیون دوباره نوسازی می شوند.

بازسازی بناهای قدیمی و یا تخریب یکی از گرایش هایی است. که معماران و طراحان حرفه ای به سراغش می روند و نیاز به دانش و تسلط بسیاری در این زمینه دارد.

 

   مراحل بازسازی ویلا قدیمی:

برای طراحی ویلا می بایست در ابتدا تمامی شرایط مورد ارزیابی قرار بگیرند که شامل محدوده زمین ، ویلاهای همسایه ها و قوانین موجود برای ساخت و بازسازی هستند.

نکات بازسازی ویلا قدیمی:

بازسازی محوطه بیرونی ویلا

در بازسازی ویلا بهتر است به بازسازی و مرتب کردن محوطه و باغ توجه کرده. همزمان با برنامه بازسازی داخلی برنامه تغییرات محوطه را تهیه کنید . برای بازسازی محوطه و باغ به نوع چینش درختان و در صورت لزوم آنها را جاب جا نمایید ، از طرف دیگر برای توسعه باغ خود نیز برنامه ریزی کرده .

تعمیرات مورد نیاز در بازسازی ویلا

تعمیرات مورد نیاز در بازسازی ویلا اهمیت بالای برخوردار است . برای این کار بهتر است با استفاده از متخصصین در امور تاسیسات الکتریکی و مکانیکی و در صورت نیاز سیم کشی ها و لوله کشی ها و عایق بندی ها را تعمیر کنید. در صورتی که نیاز به نور بیشتری در ویلا خود احساس می کنید، می توانید از مهندس بخواهید که امکان افزودن روشنایی بع بخش های تاریک منزلتان را بررسی کند.

بازسازی دیوارها ، سقف و کف ویلا

در بازسازی ویلا و به خصوص در رابطه با ساختمان های با عمر بیشتر رفع ترکها و مشکلاتی که ممکن است بر اثر تغییرات حرارتی یا زلزله ایجاد شده باشد . در این صورت پس از اطمینان از سلامت سازه برای ترمیم گچ کاری دیوارها و سقف اقدام کنید. در مرحله بعد پوشش دیوارها و رنگ آنها را نیز انتخاب کنید .

افزودن فضاهای دیگر به ویلاقدیمی

در صورتی که در ویلای شما فضاهایی مانند پارکینگ خودرو یا انباری وجود ندارد می توانید ساخت چنین فضاهایی را نیز به برنامه بازسازی ویلا بیافزایید . در افزودن فضاهای جانبی به ویلا باید هماهنگی فرم آن ها با ساختمان اصلی و محوطه توجه کنید.

از بین بردن فضای پرت ویلا در بازسازی ویلا

*فضاهای ورودی در اکثر خانه ها خلوت ترین و تعریف نشده ترین قسمت می باشد . که به عنوان فضایی برای جاکفشی یا گذاشتن کمد تعویض لباس صرفا استفاده می شود . ساخت نمای ویلا شما میتواند بیانگر احساس ونوع تفکرتان باشد .

*استفاده از کاغذ دیواری متناسب با رنگ مبلمان ویلا در دیوار ورودی . طراحی یک قسمت از دیوار با سنگ و تزیین آن با تابلویی در روی آن .

*گذاشتن قفسه و باکس در فضاهای پرت ورودی ویلا که کاربری جدیدی به این فضاهای بدون استفاده می دهد.

*نشیمن هر ویلا و خانه ای نیز مکان دوره هم جمع شدن خانواده و پذیرایی از مهمان ها می باشد و برای استفاده بهینه از فضاهای غیرقابل استفاده می توانید با توجه به ابعاد پرت آن فضا یک کتابخانه طراحی کنید .

*تغییر کاربری تراس های ویلا که عموما کمتر استفاده می شود و به مرور زمان به فضای پرت در ویلا تبدیل شده است .

*اگر ویلای شما دوبلکس است می توانید از زیرپله ای که به طبقه بالا میرود با طراحی مناسب به عنوان فضایی کاربردی استفاده کنید.

بازسازی آشپزخانه

*آشپزخانه جز فضاهایی از یک خانه یا ویلا است که به دلیل مرطوب بودن و پخت و پز ، بیشتر از فضاهای دیگر در معرض استهلاک قرار دارد و چون مکانی  هست که مادر خانواده بیشتر از بقیه افراد در آنجا زمان میگذارد نیاز به بازسازی دارد .

*تغییر در دیوارها و پلان آشپزخانه بنا به ضرورت که هم کاربردی تر شدن آشپزخانه کمک می کند. هم تنوع در شکل فضا ایجاد می شود. در مرحله بعد تغییر کابینت ها ، کفسازی و طراحی سقف اشپزخانه باهم غفکری کارفرما می باشد.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

*با تعمیر تاسیسات ویلا بخصوص در سرویسها و حمام در درجه اول کمک به صرفه جویی در مصرف بهینه انرژی و آب خواهد شد .

*سپس با تعویض کاشی ها حمامی زیباتر خواهید داشت .

بازسازی سالن نشیمن و پذیرایی

*با تغییر دیوار ها و ایجاد فضاهایی جدید و تخریب فضاهایی که غیر قابل استفاده بوده اند. اضافه کردن آنها به فضای نشیمن طراحی جدید در سقف پذیرایی با استفاده از گچ یا کناف می توانید تغییراتی اساسی در فرم اصلی سالن نشیمن خانه خود ایجاد کنید .

*اگر قصد تغییرات پلان در فضای نشیمن ندارید. با تغییر متریال های اصلی این فضا م یتوانید با هزینه کمتر تغییر چشمگیری ببینید. با تغییر رنگ دیوارها یا استفاده از کاغذ دیواری، تغییر در کفپوش،  تعویض سیستم نورپردازی سالن نشیمن.

*استفاده از پنجره های دوجداره در ساخت نمای ویلا به بهینه سازی مصرف انرژی کمک شایانی می کند. همچنین از ورود آلودگی و سروصدا به داخل ویلا جلوگیری خواهد کرد.

 

بازسازی ویلا خود را به شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی ارج بسپارید.
گروه معماری ارج آرک

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *