تاثیر طراحی دکوراسیون تجاری بر فروش

 

در دنیای امروز، طراحی دکوراسیون تجاری یکی از مهم ترین عوامل بر فروش و جذب مشتری است. در حال حاضر طراحی زیبا و خاص یک محیط تجاری، تاثیر مستقیم در فروش دارد. افراد زیادی از جلوی مغازه رفت و آمد می کنند ولی وارد مغازه نمی شوند و هر کسی که  وارد مغازه شما می شود، خرید نمی کند. در چنین موقعی می توانید با طراحی یک دکوراسیون زیبا افراد بیشتری را جذب کنید و فروش خود را رونق ببخشید.

تاثیر طراحی دکوراسیون تجاری بر فروش 

 

در این مقاله به دو عامل تاثیر گذار می پردازیم:

-اهمیت تاثیر طراحی دکوراسیون مغازه بر فروش

-بررسی عوامل تاثیرگذار در طراحی محیط تجاری

اهمیت تاثیر طراحی دکوراسیون تجاری بر فروش

طراحی دکوراسیون داخلی تجاری تاثیر مستقیمی در فروش بیشتر دارد. طراحی دکوراسیون مغازه موجب آرامش مشتریان باشد تا وقت کافی برای خرید داشته باشند. همچنین دسترسی به تمام محصولات برای مشتریان راحت باشد.

محیط تجاری باید تمیز و مرتب بوده و با سایر دکوراسیون و لوازم شما تناسب  داشته باشد. اکثر مردم در هنگام خرید به محیط مغازه نگاه می کنند و با توجه به طراحی دکوراسیون آن، تمایلشان را خرید افزایش می باید. به همین دلیل است که ضاحبان کسب و کارها، به دنبال جذب مشتری از راه طراحی دکوراسیون هستند. البته باید به این نکته توجه کرد که طراحی دکوراسیون تجاری باید با نوع جنس و محصولات ارتباط داشته باشد.

چه نکاتی را باید در طراحی دکوراسیون تجاری رعایت کنیم

1- ویترین مغازه

ویترین مغازه « برند کسب و کار » مغازه شما می باشد. با توجه به تحقیقات 50 درصد افراد، تحت تاثیر ویترین مغازه شما قصد خرید نیز پیدا می کنند. طرایح یک ویترین خلاقانه باعث وجه تمایز شما نیز از سایرین خواهد شد. ویترین مغازه،معرفی محصولات مغازه شما می باشد و به همین دلیل است که بهتر است زیباترین اجناس خود را در پشت ویترین قرار دهید. تا وقتی مشتری پشت ویتین مغازه شما بایستد، مغازه شما را بررسی و اقدام به خرید نیز از مغازه شما می کنند.

ویترین مغازه 

2-توجه به سمت راست مغازه

به اولین دیواری که مشتری وارد مغازه می شود با آن روبرو می شود، دیوار قدرت می گویند. تحقیقیات نشان میدهد 90 درصد افراد بعد از ورود به مغازه به سمت راست مغازه حرکت می کنند و بعد از این تصمیم به ادامه از مغازه می کیرند. طراحی دکوراسین دیوار سمت راست مغازه اهمیت بالایی دارد. برای جذب مشتری بیشتر بهتر است بر روی دیوار محصولات با کیفیت، محصولات با سود بیشتر و هر محصولی که جذب مشتری بیشتری دارد، می توانید استفاده کنید.

توجه به سمت راست مغازه 

3-وادار کردن مشتری به طی کردن مسیر فروشگاه

بعداز جذب مشتری باد آن ها را وادار به ماندن در مغازه کنید و از طی کردن مسیر توسط مشتری اطمینان کنید. برای این کار باید مسیری مشخصی را برای طی کردن مشتری در فروشگاه طراحی کنید و باید تمام محصولات در معرض دید مشتری قرار گرفته باشد. در نظر گرفتن یک مسیر برای مشتری باعث افزایش فروش می شود و به شما کمک می کند تا به راحتی رفت و آمد مشتری را در نظر داشته باشید. دقت داشته باشید که مشتریات از چه بخش هایی به سرعت عبور می کنند و در چه بخش هایی توقف بیشتری دارند. به این نکته توجه داشته باشید که شما با هرایت مشتری در مغازه با توجه به مسیر تعیین شده چه هدفی را دنبال می کنید؟

4-سرعت حرکت مشتری را آهسته کنید

حالا که تلاش زیادی برای جذب مشتری به داخل مغازه انجام داده ایم. قطعا دوست ندارید که مشتری یک خرید محدود از مغازه شما داشته باشد و به سرعت از مغازه خارج شود. در این زمان می توانید برای نکه داشتن مشتری در مغازه از سرعت کیر استفاده کرد. سرعت گیر به آن معنا است که هر چیزی که بتواند توجه مشتری را به خود جلب کند.

-شما می توانید اجناس پر فروش را دقیقا در قفسه رو به رو دید مشتری بگذارید و اجناسی که اهمیت کمتری دارند را در قفسه های پایین تر قرار دهید.

-شما می توانید برای سرگرم کردن مشتری تابلوی هنری و یا تبلیغاتی در مسیر راه نصب کنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که در استفاده از تابلو و وسایل هنری زیاده روی نکنید.

-شما می توانید محصولات مشابه را در کنار هم قرار دهید تا مشتری با دیدن محصولات مرتبط باهم به خرید تشویق شود.

نکاتی که در طراحی تجاری باید به آن توجه کنیم:

-طراحی ورودی مناسب یک فروشگاه

-انتخاب ترکیب رنگ مناسب

-اهمیت فضای سمت راست فروشگاه

-طراحی فضای خاص برای محصولات

-مسیر حرکت درست برای مشتری در داخل مغازه

-طراحی جذاب ویترین فروشگاه

-طراحی نور مناسب برای داخل مغازه

-طراحی مناسب کانتر در مغازه

-طراحی محلی برای استراحت مشتریان در داخل مغازه

-راحتی و آرامش فروشندگان و کارکنان بر روی فروش تاثیر دارد.

 

 

طرای دکوراسیون مغازه خود را به شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی ارج بسپارید.
گروه معماری ارج آرک

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *