طراحی داخلی مدرن

طراحی آشپزخانه مدرن

 

برای طراحی داخلی آشپزخانه های کوچک و بزرگ نیز می توانید از طراحی آشپزخانه مدرن و طراحی آشپزخانه به سبک کلاسیک استفاده کنید. که انتخاب هر یک از این سبک ها به سبک دکوراسیون مورد استفاده در سایر بخش های منزل بستگی دارد.

طراحی آشپزخانه مدرن 

طراحی آشپزخانه مدرن در میان مدرن بسیار محبوب و مورد توجه است. سک مدرن برای طراحی به سبک سبک های ظریف و بدون تزئینات گرایش پیدا کرده است.

در این مقاله به طراحی آشپزخانه و نکات مهم در طراحی آن می پردازیم.

طراحی آشپزخانه مدرن با انواع طراحی های خاص

دکوراسیون داخلی آشپزخانه اگر به صورت کاربردی و زیبا انجام شود. محیط آشپزخانه به فضایی دلچسب و جذاب تبدیل می کند. بانو خانوادهدر آشپزخانه احساس آرامش بیشتری دارد و فعالیت های روزمره زندگی را با اشتیاق بیشتری انجام خواهد داد. در هنگام طراحی آشپزخانه مدرن یا کلاسیک اطلاعات لازم را داشته باشید.

طراحی داخلی آشپزخانه مدرن

در آشپزخانه کفپوشو دیوارپوش و کابینت ها از مهم ترین عناصر هستند که در نگاه اول توجه هر فردی را جلب می کند. اگر تمایل دارید که محیط آشپزخانه تان شیک به نظر برسد در هنگام انتخاب عناصر مهم دقت لازم را داشته باشید.

اگر می خواهید در آشپزخانه منزل تان فضای مدرن ایجاد کنید در طرح و رنگ کابینت ها را مدرن انتخاب کنید. زیرا کابینت ها فضای زیادی در آشپزخانه اشغال می کنند و اگر سبک طراحی با سبک دکوراسیون داخلی آشپزخانه تفاوت داشته باشد فضای مطلوبی در آشپزخانه ایجاد نمی کند.

از کابینت های فلزی و ام دی اف و هایگلاس می توانید برای آشپزخانه مدرن انتخابی مناسب باشد. شما می توانید از رنگ های خنثی برای رنگ کابینت ها انتخاب نمایید.

در دکوراسیون داخلی مدرن در فضای آشپزخانه از خطوط افقی پهن در کابینت های آشپزخانه استفاده می شود. در صورتی که در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک از خطوط عمودی در کابینت های آشپزخانه استفاده می شود.

طراحی داخلی آشپزخانه مدرن 

دقت داشته باشید که در هنگام دکوراسیون آشپزخانه مدرن باید از یک شکل بودن اجرای آشپزخانه جلوگیری نمایید و در دکوراسیون آشپزخانه مدرن از تزئینات استفاده نمی شود. برای رنگ آشپزخانه مدرن هیچ محدودیتی وجود دارد.

نورپردازی طراحی آشپزخانه مدرن

طراحی نورپردازی در فضای آشپزخانه اهمیت زیادی دارد. زیرا اغلب فعالیت ها مانند پخت و پز و نظافت و غیره در فضای آشپزخانه انجام می گیرد. در طراحی نورپردازی آشپزخانه می توانید از نورهای مخفی استفاده کنید. در نور پردازی مخفی فضای آشپزخانه را متفاوت نشان می دهد . همچنین می توانید برای ایجاد نورپردازی مناسب از لوستر بزرگ و غیره  در فضای آشپزخانه نیز استفاده کنید.

 

نورپردازی طراحی آشپزخانه مدرن 

نکات اولیه در طراحی آشپزخانه

در هنگام طراحی آشپزخانه به چند نکته نیز توجه داشته باشید:

-به محل قرار گیری وسایل توجه داشته باشید. ظروف را در نزدیکی سینک یا ماشین ظرفشویی در نظر داشته باشید.

-در دکوراسیون آشپزخانه فضایی برای حرکت مد نظر داشته باشید. فضای داخلی آشپزخانه حداقل باید یک متر عرض داشته باشد تا به راحتی بتوان حرکت کرد و پخت و پز انجام داد.

-ارتفاع مناسب برای قرار دادن مایکروفر  یا فر توکار را در نظر بگیرید. شاید این ارتفاع به سن کودکان هم بستگی داشته باشد، این مورد را در نظر داشته باشید. شاید کودکان بخواهند در آشپزخانه به شما کمک کنند.

-به محل قرار گرفتن سطل زباله در نظر داته باشید. اگر منزلتان آشپزخانه بزرگی دارد می توانید از سطل های توکار استفاده نمایید.

نکاتی درباره طراحی آشپزخانه مدرن

زمانی شما یک محیط به صورت مدرن طراحی می کنید به خود اجازه رشد می دهید.

طراحی آشپزخانه مدرن پویا هستندو با خطوط روشن و ایده های خلاقانه برای یک ظاهر خوب مشخص می شوند.

اگر شما فضای کوچکی در آشپزخانه دارید، برای طراحی مدرن می توانید از کابینت های با ذخیره سازی بالا استفاده کنید. از تن های خنثی باعث می شود که فضای آشپزخانه کوچک به نظر بیاید. از سنگ گرانیت جلا داده شده می توانید برای میز آشپزخانه استفاده نمایید.

آشپزخانه های سنتی از مواد طبیعی ایجاد شده اند اما آشپزخانه مدرن از مواد پلاستیکی و سرامیکی شکل گرفته اند.

اجزای یک آشپزخانه مدرن شامل چه مواردی است؟

هر آشپزخانه از قسمت هایی گوناگونی مانند کابینت ها، میز ناهار خوری، نورپردازی، ابزار و لوازم برقی مجهز ساخته شده است.

1-کابینت ها آشپزخانه مدرن

کابینت آشپزخانه به دو صورت کلاسیک و مدرن نیز می باشد. که طبق سلیقه و کاربرد یکی از این نوع کابینت ها انتخاب می شوند. از ویژگی های آشپزخانه مدرن می توان به کابینت ها بدون دستگیره، درهای کشویی و از جنس هایگلاس مات و براق در طراحی استفاده نمود.

ویژگی دیگر کابینت های مدرن رنگ روشن و طبیعی است که به سبک مینی مالیست گرایش دارد. متناسب بودن و همخوانی طرح و رنگ برای کف و دیوار ها بستگی به سلیقه شخصی دارد.

کابینت ها آشپزخانه مدرن 

2-نورپردازی آشپزخانه مدرن

از نکات مهم در طراحی آشپزخانه مدرن نورپردازی است. نورپردازی در آشپزخانه برای ایجاد سایه است که طریق تغییر زاویه نور به وجود می آید. مقدار تابش نور نسبت به کاربرد هر وسیله در آشپزخانه متفاوت می باشد.

نورپردازی آشپزخانه مدرن 

از نورهای مخفی در زیر کابینت آشپزخانه مدرن استفاده می شود، این باعث زیبایی و کاربرد نور می شود. این روشنایی باعث می شود که به روشن کردن نورهای اصلی نیازی نباشد.

3-به کارگیری ابزارهای هوشمند

یکی از موارد که لازمه آشپزخانه مدرن می باشد، هوشمند سازی می باشد. سنسورهای متفاوت که در ابزارهای مختلف به کار می روند می باشد.

مواردی مانند نشت لوله آب، نشت لوله گاز، ایجاد دود و خیلی از موارد ضروری دیگر پیغامی را روی گوشی به اطلاعتان می رساند تا از ایجاد خسارت جلوگیری نمایید.

سیستم هوشمند سازی آشپزخانه باعث می شود تا هر چه در این قسمت وجود دارد به سرعت پیدا شود.

 

به کارگیری ابزارهای هوشمند

مزایای آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن نیز دارای مزایایی است که در زیر به آن اشاره می شود.

 • در آشپزخانه مدرت طراحی طوری است که بتوان حداکثر بازدهی را از فضا کرد.
 • در سبک مدرن آشپزخانه کوچک، بزرگتر دیده می شوند.
 • در آشپزخانه مدرن از رنگ های آرامش بخش و جذاب استفاده می شوند.
 • سبک مدرن باعث کاربردی شدن فضاها می شود.
 • در ساخت آشپزخانه مدرن در استفاده از منابع طبیعی جلوگیری می شود.
 • هزینه دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن با صرفه تر است.

 

طراحی و دکوراسیون آشپزخانه منزلتان را شرکت طراحی و دکوراسیون ارج بسپارید.
گروه معماری ارج آرک

نظرات (5)

 1. شهریار آزاد
  2021-09-13

  خیلی ممنونم

 2. مهدی حسینی
  2021-09-13

  در آشپزخانه های کوچک میشه اجرا کرد

 3. محسن اذانی
  2021-09-13

  از رنگ های تیره هم میشه استفاده کرد

 4. میمنت کاشفی
  2021-09-13

  از مدیریت شرکت ارج خیلی ممنونم

 5. ایمان بحر آبادی
  2021-09-13

  متریال آشپزخانه مدرن چیست

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *