طراحی اتاق مستر

 

در طراحی اتاق مستر باید بهصول و قواعد نیز توجه نماییم. در اینجا به ایده هایی درباره طراحی اتاق مستر می پردازیم.

اتاق مستر در خانه بزرگترین اتاق است که معمولا دارای حمام و سرویس بهداشتی است. این اتاق نسبت به اتاق های دیگر بزرگتر بوده و خصوصیاتی دارد که نسبت به دیگر اتاق ها متمایز می کند.

امروزه خانه ها دارای اتاق مستر هستند، که دارای طراحی بی نظیری هستند. اتاق باید فضایی آرام برای رفع استرس باشد و طراحی آن باید به صورتی باشد که آرامش را به ارمغان بیاورد.

طراحی اتاق مستر

 

این که یک اتاق باید چکونه به مکانی زیبا و کاربردی تبدیل کنیم، برای افراد سوال قرار می گیرد. ما در این جا ایده هایی برای طراحی دکوراسیون اتاق در اختیار شما قرار می دهیم.

با توجه به این ایده ها و در نظر گرفتن راهکارها و سلیقه شما در اتاق می توانیدشروع به طراحی اتاق کنید.

ایده های طراحی اتاق مستر

-ایجاد فضای نشیمن

اتاق خواب فقط نباید برای خوابیدن باشد، بلکه می تواند مکانی برای استراحت کردن و حفظ آرامش باشد. ساده ترین روش برای اجرای این کار اضافه کردن نشیمن است.

باید به نکته دقت داشته باشید که نشیمن برای اتاق شما چه کابردی دارد. اگر برای کتاب خواندن می خواهید بپردازید یک صندلی دسته دار راحت در کنار قفسه کتابخانه قرار دهید.

-ایجاد فضای نشیمن

-بهینه سازی فضای اتاق

یکی از دغدغه ها در طراحی دکوراسیون اتاق مستر این است که چگونه می شود وسایل مورد نیاز بیشتری قرار داد بدون آن که در معرض دید باشد. برای انجام این کار بهترین روش استفاده از قفسه و کمد است.

شما می توانید از فضای جلوی تخت خواب نیز استفاده کرده و آن را به صورت کشو قابل استفاده طراحی کنید.

-نصب آثار هنری

آثار هنری برای هر فضایی ضروری است، مخصوصا برای اتاق خواب که در آن فاکتورهای دکوراتیو کمتری نسبت به سایر فضاها استفاده می شود.

این آثار تاثیر بصری زیادی می گذارند. سعی کنید در صورت امکان در اتاق آثار هنری نصب کنید.

نصب آثار هنری

 

-استفاده از رنگ های متضاد

اکر از رنگ های خنثی در اتاق خواب خود استفاده می کنید. برای ایجاد تنوع و زیبایی، رنگ های گرم و سرد را در طراحی اتاق خواب خود به کار ببرید.

-استفاده از آینه

در دکوراسیون داخلی اتاق خواب، آینه یکی از عناصر مهم در دکوراتیو محسوب می شود. اعکاس نور اتاق خواب باعث زیباتر شدن و فضا را بزرگتر نمایش می دهد.

 

-استفاده از آینه 

-استفاده از آینه

استفاده از نورپردازی اتاق خواب را باید در خاطر داشته باشید. استفاده از روشی که در آن نباید فقط به کاربردی بودن آن دقت نمود، بلکه باید در جهت آرامش در اتاق خواب  به آن توجه شده باشد.

 

-استفاده از آینه 

استفاده از نورپردازی عمومی در اتاقخواب باید بخ آن توجه کرد. در کنار استفاده از نورپردازی عمومی به نورپردازی کاربردی هم نیز بسیار اهمیت دارد. مثلا برای کتاب خواندن در اتاق خواب می توان از نورپردازی کاربردی استفاده کرد.

-انتخاب تخت خواب

یکی از مهم ترین المان های مهم در طراحی اتاق خواب استفاده از تخت خواب مناسب می باشد. تخت خواب نه تنها باید ظاهر مناسبی داشته باشد، بلکه راحتی و کاربردی بودن آن نیز بسیار اهمیت دارد.

-استفاده از شلف دیواری در اتاق خواب

استفاده از شلف دیواری شاید در اتاق خواب جایگاهی نداشته باشد، اما بدون شک می تواند کاربردی باشد. در استفاده از این شلف ها باید به کارگیری نمونه منحصر به فرد از آن در دکوراسیون اتاق خواب یاد داشته باشید.

استفاده از شلف دیواری

 

با استفاده از نورپردازی دکوراتیو؛ می توان المانی جذاب از شلف ها به وجود آورد.

-طراحی دیواری غالب

از تاثیرکذارترین ایده هایی که می توان در طراحی دکوراسیون اتاق خواب استفاده داشته باشد، طراحی دیوار غالب است. استفاده از کاغذ دیواری که از طرح های هندسی استفاده شده است،ایده بسیار خوبی است.

از یک فرش مناسب در کنار کاغذ دیواری نیز می توان در طراحی دکوراسیون اتاق استفاده کرد.

-استفاده از رنگ مناسب

از بهترین رنگ هایی که می توان در طراحی اتاق خواب استفاده کرد رنگ های خنثی هستند. برای نمونه از رنگ هایی که می توانید مود استفاده قرار دهید، رنگ های سیاه، خاکستری و یا رنگ سرد نیز می باشند.

-استفاده از رنگ مناسب 

 

 

از پنل های دیواری، المان های هنری و چراغ های دیواری نیز می توانید در دکوراسیون اتاق خواب به کار ببرید.

-استفاده از طرح های غالب

یکی از ایده های کاربردی در طراحی اتاق خواب استفاده از طرح های غالب می باشد. استفاده از یک طرح غالب در کنار رنگ های خنثی نمای بسیار زیبایی به اتاق خواب می دهد.

-استفاده از گیاهان

اتاق خواب قسمتی از خانه است که فرد زمان زیادی در آن می گذراند. در طراحی اتاق خواب می توان از گیاهان استفاده کرد گه باعث زیبایی و حس سر زندگی در آن فضا ایجاد می کند. شما در اتاق خواب می توانید از ایده های خلاقانه ای استفاده کنید. در اتاق خواب می توانید از کیاهان اویز و گیاهان زینتی نیز به کار ببرید.

-استفاده از گیاهان 

-استفاده از ایده های لوکس

اگر به دنبال ایده های لوکس در طراحی اتاق خواب هستید می توانید از رنگ های متالیک نیز استفاده کنید. استفاده از پارچه های فاخر در کنار پرده و روتختی نیز در زیبایی اتاق خواب به شما کمک می کند.

 

-استفاده از ایده های لوکس 

-استفاده از الگوهای مختلف

از ایده های کاربردی در اتاق خواب استفاده از الگوهای جذاب است. استفاده از این الکوها باعث جذاب بودن اتاق خواب می شود و از ایجاد یک نواختی و حس کسالت جلوگیری می کند.

-تلفیق المان های مدرن و آنتیک

بسیاری از افراد برای طراحی اتاق خواب مستر از سبک امروزی یا سنتی به کار می برند. شما نیز می توانید از تلفیق این دو در طراحی اتاق خواب استفاده کنید.

برای این منظور این امکان وجود دارد که از المان های سبک مدرن و آنتیک در کنار هم استفاده کنید. استفاده از این روش باعث گرم شدن فضا می شود.

-تلفیق المان های مدرن و آنتیک 

 

 

استفاده از این روش شما می توانید جنبه های شخصیتی خود را در طراحی اتاق خواب به کار ببرید.

-نصب تلویزیون بر روی دیوار

اگز می خواهید در اتاق خواب خود تلویزیون استفاده کنید. از فلت برای تلویزیون انتخاب کرده و بر روی دیوار نصب کنید. این کار باعث بزرگنر به چشم آمدن اتاق خواب می شود.

 

-نصب تلویزیون بر روی دیوار 

 

طراحی دکواسیون اتاق مسترخود را به شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی ارج بسپارید.
گروه معماری ارج آرک

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *