طراحی داخلی اتاق نوجوان

طراحی داخلی اتاق نوجوان

 

طراحی داخلی اتاق نوجوان تا حدودی سخت است. بهتر است در هنگام طراحی دکوراسیون دقت لازم را داشته باشیدو از رنگ ها وسایل شیک و جذاب استفاده کنید.

طراحی داخلی اتاق نوجوان 

 

اکثر نوجوانان سختگیر هستند وعادت سختگیری آن ها در دکوراسیون داخلی اتاقشان وجود دارد. پس بهتر است برای طراحی دکوراسیون اتاقشان طبق سلیقه آن ها پیش بروید. در ادامه این مقاله به ایده هایی درباره اتاق نوجوان می پردازیم.

طراحی دکوارسیون اتاق نوجوان

طراحی داخلی اتاق برای دختر و یا پسر باهم تفاوت دارند و بهتر است برای طراحی اتاق نوجوان به رفتار روحی آن ها توجه کنید. سپس به طراحی دکوراسیون اتاق شیک و جذاب برای فرزندان خود باشید.

طراحی دکوراسیون اتاق دخترانه

برای طراحی داخلی اتاق نوجوان دخترانه بهتر است از رنگ های جذاب و پر زرق و برق نیز استفاده نمایید. از رنگ سفید به عنوان رنگ های خنثی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب می باشد. شما در هنگام دکوراسیون می توانید در کنار وسایل با رنگ سفید، تجهیزات و اکسسوری با رنگ های دیگر قرار دهید. انتخاب انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب باید وسایل را در جای مناسبی قرار دهید. سرویس تخت خواب از وسایل مهم در اتاق خواب می باشد و باید آن را در جای مناسب قرار دهید. از مهم ترین نکات در طراحی دکوراسیون اتاق خواب، فضایی دنج برای مطالعه می باشد. طراحی دکوراسیون اتاق دخترانه 

طراحی دکوراسیون اتاق پسرانه

در طراحی اتاق خواب پسرانه بهتر است از رنگ های سرد استفاده کنید. استفاده از وسایل متمایز در اتاق خواب مانند کاناپه می تواند ایده مناسبی باشد. برای استفاده از میز کامپیوتر باید توجه داشته باشید برای اتاق خواب های کوچک می توان از میز کامپیوتری که فضای کمتری را اشغال می کند استفاده کرد. کمد دیواری در اتاق خواب ایده کاربردی است و بهتر است جهت جلوگیری از شلوغی فضای اتاق خواب کمد دیواری نصب کنید.

طراحی دکوراسیون اتاق پسرانه

ویژگی های روانشاختی در طراحی داخلی اتاق نوجوان

در این دوره نوجوان ها ویژگی های رفتاری از خود بروز می دهند. آن ها شاید رفتار ستیزه جویانه دوست داشته باشند، مرزها و محدودیت ها کمرنگ کنند.

1-تفاوت طراحی اتاق نوجوان و کودک

باید به دکوراسیون اتاق نوجوان با دکوراسیون اتاق کودک تفاوت دارد توجه داشته باشید. زندگی کودک در محور خانواده و بزرگتر ها می چرخد. اما در نوجوانی به سمت مستقل شدن حرکت می کنند. دچار تغییراتی در زندگیشان می شوند.

اکثر این تغییرات در دو جا اتفاق می افتد:1)محیط خارجی مثل مدرسه. 2) محیط داخلی مثل خانه، مکانی که در آن جا احساس آرامش داریم.

2-تاثیر محیط بر رشد نوجوان

بخشی از شخصیت و رفتار عاطفی نوجوان ها در اتاق خواب شکل می گیرد. اتاق نوجوان جایی است که در آن بیشتروقت خود را می گذارند. درس خواندن، وثتگذراندن با دوستان و غیره با توجه به این که زمان زیادی را در اتاق خواب می گذارند، چیدمان باید به ترین شکل برای آن ها فراهم شده باشد.

3-طراحی دکوراسیون اتاق به منزله مسئولیت پذیری

بلید به او فضا بدهید و بگذارید برای خود قلمرو درست کند. شاید شما والدین نگران عدم هماهنگی محیط باشید انا به نوجوان خود اجازه دهید درباره رنک اتاق خواب، نوع و محل قرار گیری وسایل را انتخاب و آن را انجام دهد. ای کار باعث می شود او احساس موفقیت بکند.

در ادامه این مطلب به 8 موضوع در طراحی دکوراسیون اتتاق خواب نوجوان می پردازیم:
1-انتخاب رنگ

مطالعات نشان می دهد بین انتخاب رنگ و سلامت روان کودک و نوجوان ارتباط هست. رنگ های روشن زنده در طول روز برای تصورات کودکان به خوبی کار کند و درشب که فرزندان به آرامش نیاز دارند ضرر داشته باشد.

برای رنک در یک فضا از سایه های خنثی مانند رنگ های روشن و پاستیل برای دیوارها و وسایل مبلمان استفاده نمایید. با انتخاب این رنگ ها می توانید یک فضای خالی مناسب برای کارهای هنری و پوستر دیواری فراهم کنید.

یکی از راه های دیگر این است که رتگ ها را باهم ترکیب کنید و اتاقی چند رنگ داشته باشید.

انتخاب رنگ 

2- سبک و تم

نوجوانی سنی است که می خواهند خود را عضو گروهی ببینند مانند گروهی در هنر و یا ورزش. تم می تواند با علایق و آرزوهای نوجوان ارتباط داشته باشد.

 

3-طرح سقف

طرح و رنگ ها خاص گزینه بسیار خوبی برای سقف ها هستند که سقف را به یک مولفه جذاب و شخصیت  در اتاق خواب تبدیل کند.

طرح سقف

4-فضاهای شخصی

بچه های نوجوان بسیار علاقه دارند که حریم شخصی آن ها حفظ شود وهمچنین اتاقی جذاب و متفاوت داشته باشند.

5-محیطی برای دورهمی ها

نوجوانان دوست دارند دوستان خود را به خانه بیاورند و بیشتر وقت خود را در اتاق بگذراندند. برای این کار می توان از مبلمان یا مبل های تک استفاده کرد.

6-تخته یادداشت

نوجوانی در آن آینده نگری می شود و شما می توانید در دکور اتاق خواب به آن توجه کنید یک یبرد برد برای نوشتن آرزو ها تهیه نمایید.

7-فضای مطالعه

درس خواندن از مهم ترین دغدغه در این سن به شمار می رود. برای تسهیل در این امر یک اتاق کار در داخل اتاق خواب ایجاد نمایید.

فضای مطالعه 

8-نورپردازی

صرف نظر از نورپردازی کلی که در اتاق خواب می توان وجود داشته باشد اتاق خواب نوجوان به نور اضافی نیاز دارد. مثل یک چراغ مطالعه بر روی میز می تواند ایده بسیار خوبی باشد.

 

طراحی اتاق خواب فرزندان خود را به شرکت طراحی و دکوراسیون ارج بسپارید.
گروه معماری ارج آرک

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *