طراحی دکوراسیون فروشگاه ومغازه در مشهد

طراحی داخلی تجاری

 

طراحی داخلی تجاری به خاطر موقعیت اقتصادی که برای هر مکان صورت می گیرد، دارای اصول طراحی مهمی است. در طراحی داخلی تجاری نیز دارای المان های ساده و پیچیده در طراحی باشد که روند رو به رشد فضا را افزایش می دهد.

طراحی داخلی تجاری بستگی به موقعیت پروژه دارد. چون برای طراحی داخلی یک واحد تجاری در یک مجموعه بزرگ تجاری باید ضوابط کل را در نظر گرفت.

 

جلب مشتری در فضای تجاری یکی از دغدغه های اصلی صاحبان است. در فضاهای تجاری دکوراسیون داخلی تجاری باید طوری طراحی شود که مشتری احساس راحتی داشته باشد.

در اینجا با اصول طراحی داخلی تجاری آشنا می شویم.

تعریف دکوراسیون تجاری

به مکان هایی گفته می شود که در زمینه فروش و کسب و کار اجناس مختلف هستند.

به کسی که برای تجرای طراحی زیبا و مبتکرانه ای انجام دهد، طراح دکوراسیون تجاری گفته می شود.

برای مکان های تجاری مناسب با نوع فروش اجناس، طراحی دکوراسیون انجام می دهند و سبک های مختلفی را طراحی می کنند.

نوع فعالیت طراحان دکوراسیون

  • طراحان داخلی در زمینه طراحی داخلی تجاری به صورت حرفه ای عمل می کنند.
  • طراحان داخلی ارتباط بسیار نزدیکی با پیمان کاران و سازندگان دارند.
  • در راستای مسائل امنیتی و فیزیکی اطمینان دارند.

نکات مهم در طراحی داخلی تجاری

با گذشت زمان، نکات طراحی داخلی فضاهای مختلف تغییر می کنند. موقعی که از دکوراسیون داخلی صحبت می کنیم، همه فضاهایی که در آنها طراحی داخلی انجام می شود مد نظر طراحان قرار می گیرد. دکوراسیون داخلی تجاری نسبت به گذشته با تغییراتی همراه بوده است.

با توجه به رشد کسب و کارها و فضای رقابتی که بین فروشنده ها وجود دارد، ایده های جذابی برای تبلیغ و بازاریابی و فروش اجناس به شکل مداوم انجام میگیرد.

کارشناسان به این نتیجه رسیدند که با بهره مند شدن از دکوراسیون شیک با توجه به رعایت اصول طراحی که در آن انجام می گیرد، می توان تا حد زیادی مشتریان برای بازدید و خرید متقاعد کرد.

چیدمان در طراحی داخلی تجاری

بهره من شدن از یک چیدمان جذاب که فضای داخل را به خوبی نمایش دهد. به مشتریان کمک می کند تا اجناس را بهتر مشاده کنند. که این موضوع باعث افزایش فروش می شود.

جالب است بدانید اگر در چیدمان خلاقیت به کار ببرید مشتری بیشتری از آن استقبال می کنند.

با بهره مندی از از یک چیدمان اصولی به فضا کمک می کند که از اجناس به خوبی محافظت کرده و هر کالا را در جای خود قرار دهید.

شناخت خوب از مشتریان در طراحی داخلی

شناخت خوب از مشتریان کمک می کند از اجزایی که خصوصیات آن ها هماهنگی دارد در طراحی داخلی بهره بگیرید. باید ابتدا به جنسیت، سن و سلیقه مشتریان که به فروشگاه می آیند اطلاعات کسب کنید.

به طور مثال در یک فروشگاه لوازم آرایشی که مشتریانش اکثرا بانوان هستند باید در طراحی داخلی آن از رنگ های لطیف استفاده نمود. پخش موزیک هایی که با شخصیت مشتری هماهنگ است، پیشنهاد دیگری که تاثیرروی مشتریان دارد.

ویترین در طراحی داخلی تجاری

ویترین از مهم ترین بخش برای طراحی یک فروشگاه می باشد. ویترین اولین چیزی است که مشتری به آن نگاه می کند. ویترین هر فروشگاه نشان دهنده ماهیت فروشگاه هست و سطح اجناس موجود در فروشگاه را مشخص می کند. مشترین با اجناسی که پشت ویترین قرار داده اید کالای مورد نظر خود را انتخاب می کنند و تصمیم در مورد خرید از فروشگاه می کنند.

نسبت به سلیقه مشتریان خود و آن چیزی که مراجعه کننده به دنبال است، آگاهی پیدا کنید تا طراحی ویترین خود به بهترین شکل انجام شود.

نورپردازی و رنگ در طراحی داخلی تجاری

وقتی از ترکیب نورپردازی و رنگ در یک فضا حرف میزنیم. ایده های گوناگونی به ذهن می رسد. که این موضوع باعث سردرگم شدن می شود.

نورپردازی و رنگ در فضای تجاری امری پیچیده است گه اگر به درستی انجام نگیرد، ممکن است تاثیر بدی در فروشگاه بگذارد. اگر زمانی که شما از ترکیب رنگ و نورپردازی به درستی نیز استفاده کنید. که در این رابطه اصول و استاندارد ها اعمال کنید، می توانید نتیجه مثبت را در کار خود ببینید. در بیشتر فروشگاه ها که از دکوراسیون زیبا دارند، رنگ های سازمانی به کار رفته اند.

رنگ های سازمانی رنگ هایی هستند که تمام عناصر و آیتم با با توجه به آن می سازند.

برای نورپردازی در یک فضا می توانید از چراغ های تزیینی در کنار نور اصلی استفاده کنید. این کار باعث بهتر دیده شدن مغازه شما می شود.

جهت حرکت در طراحی داخلی تجاری

جهت حرکت در فضا باید به صورت منطقی آنجام بگیرد. حرکت در فضاهای تجاری منظورمان این است که همه مراحل و گام هایی که در طول مسیر انجام می شود باید براساس علم و منطق صورت گیرد.

اکثر افراد زمانی که وارد یک فروشگاه می شوند به صورت ناخودآگاه به سمت راست می وند و به سراغ اجناسی می روند که در سمت راست آن ها چیده شده است.

این نکته بسیار اهمیت دارد که باید بهترین اجناس در سمت راست ورودی قرار داد.

ایده های مناسبتی  در طراحی داخلی تجاری

مناسبت هایی که در طول سال وجود دارد موقعیت بسیار خوبی برای توجه مشتریان می باشد. فقط کافی است کمی خلاق باشید و از این فرصت به خوبی استفاده کنید. به طور مثال می توانید در زمان عید نوروز، از یک سفره هفت سین جذاب متناسب با دکوراسیون داخلی برای زیباتر کردن استفاده کنید.

می توانید از تم های مورد نظر در جزئیات استفاده کنید، برای مثال می توانید از تم کریسمس استفاده کنید. رگال هایتان را به رنک قرمز و سبز در آورید.

 

 

طراحی داخلی و دکوراسیون مغازه خود را به شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی ارج بسپارید.
گروه معماری ارج آرک

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *