طراحی دکوراسیون فروشگاه ومغازه در مشهد

طراحی داخلی سالن ورزشی

 

در طراحی داخلی سالن ورزشی نکته ای که خیلی اهمیت دارد، طراحی دکوراسیون داخلی آن است. برای بیشتر مردم پیش آمده است که به خاطر بسته بودن فضای داخلی، نداشتن تهویه و چیدمان و دکوراسیون نامناسب از رفتن به باشگاه پشیمان شده باشند.

 

 

 

همه به خوبی از اهمیت ورزش کردن و تحرک داشتن در زندگی آکاهی داریم. به همین دلیل است که باشگاه ها امروزه تبدیل به فضای مهمی شده است.

به همین دلیل ما در این جا به بررسی سالن های ورزشی و ویژیگی های آن می پردازیم.

تاثیر طراحی سالن ورزشی بر ورزشکار

دکوراسیون داخلی سالن ورزشی تاثیر زیادی بر انتخاب ورزشکاران و در تمرینات آنها تاثیر مستقیم دارد. کیفیت سالن های ورزشی به طور غیر مستقیم با سطح آموزش دارد.

اگر دکوراسیون سالن ورزشی به صورت اصولی، صورت گیرد. از نظر زیبایی مورد قبول باشد آن سالن می تواند فضایی بهتر برای افراد فراهم کرده باشد.

اصول مهم در طراحی داخلی سالن ورزشی

اصول بسیار مهمی در دکوراسیون داخلی سالن ورزشی وجود دارد که تاثیر قابل توجهی در فضا ها اعمال کرد. در یک فضا با دکوراسیون اصولی ورشکاران می توانند  تمرینات خود را به خوبی آنجام دهند.

اگر می خواهید باشگاه راه اندازی کنید با رعایت مواردی که به آن اشاره می شود می توانید در جذب مشتری و بالا بردن کیفیت از آن کمک بگیرد.

بخش بندی قسمت های سالن ورزشی

می توانید با بخش بندی کردن محیط باشگاه هرقسمت را به تمرینات خاص اختصاص دهید. این موضوع را بیان می کند که اعضای باشگاه بتوانند با سایر ورزشکاران ارتباط برقرار کنند. به همین دلیل با افزایش تعداد خدماتی که باشگاه ارائه می دهد، موجب جلب رضایت افراد می شود.

اصول طراحی دکوراسیون سالن ورزشی

در طراحی دکوراسیون سالن ورزشی به سمت سرمایه گذاری جدی در مواردی که نیاز آنها دیده میشود، در حال تغییر است. این تغییرات در سبک نورپردازی، طراحی سقف، سیستم های صوتی و نصویری، طراحی دیوار، انتخاب رنگ و موارد بسیار دیگری نیز اتفاق می افتد.

این تغییرات برای محبوبیت بیشتر در سلیقه های مدرن در دنیا تغییر می کند. که باعث می شود سالن ورزشی با مسیری که پیش روی دارد، انجام دهد.

طراحی داخلی سالن ورزشی با رنگ روشن و تهویه طبیعی

در سالن های ورزشی مانند ورزش های یوگا و یا پیلاتس بهتر است از رنگ های روشن در طراحی داخلی آن مثل رنگ های سفید، کرم و غیره استفاده شود.

برای این سالن ها ازپنجره های بزرگ برای نورگیری سالن و تهویه مطبوع انجام بگیرد.از الزامات اولیه در طراحی سالن ورزشی استفاده از سیستم های تهویه قوی است.

استفاده از آینه در طراحی داخلی سالن ورزشی

در دکوراسیون داخلی سالن خیلی مهم است که از آینه های قدی بلند استفاده شود.در تمرین این آینه ها انگیزه شما را زیاد می کند،باعث می شود که شما موقع ورزش کردن روی خود تمرکز کنید و توجه خود را به حرکاتی که انجام می دهید معطوف کنید.

استفاده از آینه در سالن های ورزشی متفاوت است. در بعضی از سالن ها آینه های سرتاسری نصب می کنند یا در بعضی از سالن ها روبروی هر دستگاه یک آینه قدی قرار می دهند.

جانمایی مناسب دستگاه ها در دکوراسیون داخلی سالن ورزشی

در دکوراسیون داخلی این که دستگاه ها در مکان مناسب قرار داشته باشند، مهم است. چیدمان دستگاه نباید رفت و آمد را دچار مشکل کرده باشد. دستگاه روبروی آینه قرار داشته باشند.

اگر در سالن ورزشی پنجره های بزرگ با منظره زیبا وجود دارد بهتر است که دستگاه ها در انجا قرار داشته باشند به شرطی که فضای بیرون حواس شما را موقع ورزش کردن پرت نکند.

نورپردازی در طراحی داخلی سالن ورزشی

استفاده از نورپردازی اصولی اهمیت بسیاری در دکوراسیون داخلی دارد. در سالن ورزشی نباید نور پردازی چشم ها را خیره کند. در سالن ورزشی از نورهای نقطه نباید استفاده شود .

بهترین منبع نوری گسترده در فضا سالن است تا نور رابه صورت یکنواخت در تمام سالن پخش کند. دقت داشته باشید که تغییر نوع وسایل و ورزشی که در سالن انجام می شود می تواند نورپردازی مخصوص داشته باشد.

استفاده از رختکن در دکوراسیون داخلی سالن ورزشی

رخنکن ها یکی از مهم ترین قسمت ها در سالن ورزشی هستند، در دکوراسیون داخلی باید به آن توجه شود. در بعضی از سالن های ورزشی رختکن ها فضایی تنگ و نورپردازی نا مناسب داند و تعدادی کمد دارند. شما باید برای سالن ورزشی رختکن اصولی با خصوصیاتی که گفته شد برعکس باشد.

فضای رختکن باید باعث آرامش ورزشکار شود. تهویه و نورپردازی آن باید به شکل اصولی صورت گرفته باشد. کمد ها دسترسی آسان داشته باشند. نیمکت هایی باید برای گذاشتن ساک یا برای بستن بند کفش نیز تعبیه کرد.

استفاده از شعار های الهام بخش بر دیوارهای باشگاه

در یک سالن ورزشی باید همه چیز الهام بخش برای همه باشد و برای تمرین به شما انرژی می دهد. پس بسیار خوب است که در و دیوارهای سالن ورزشی شعار ببینید که برای ورزش کردن شما را ترغیب کند. شعار ها می تواند بر روی تابلو ها و یا دیوارها نصب شوند.

دکوری و عناصر تزیینی در سالن ورزشی

در سالن ورزشی مکان هایی نیستند که در آنها از عناصر تزیینی استفاده کرد. از وسیله های داخل باشگاه می شود به عنوان دکوری استفاده کرد.

مثلا از رنگ های جذاب توپ های پیلاتس می توان در گوشه و کنار باشگاه استفاده کرد. استفاده از پوستر ورزشکاران مشهور در دکوراسیون باشگاه استفاده کرد.

کفپوش مناسب برای کف سالن

نکته ای که در سالن وجود دارد استفاده از کفپوش های مناسب است. بهتر است از کفپوش های نرم استفاده شود تا باعث آزار و اذیت بدن نشود و این که جنس کفپوش ها از جنس آنتی باکتریال باشد. این نوع کفپوش ها به راحتی تمیز می شوند .

میزان باکتری کمتری را جذب می کند. برای انتخاب کفپوش باید به وزن دستگاه و ثابت یا متحرک بودنشان نیز توجه نمود. کفپوش ها می توانند در جدا کردن قسمت ها و تقسیم بندی فضاها نیز استفاده شوند.

 

طراحی دکوراسیون داخلی سالن ورزشی خود را به شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی ارج بسپارید.

 

گروه معماری ارج آرک

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *