طراحی داخلی

طراحی داخلی شامل چه مواردی است؟

 

طراحی داخلی یکی از هنرها در به کارگیری عناصر داخلی برای داشتن فضایی زیبا و جذاب می باشد. در این جا به بررسی طراحی داخلی شامل چه مواردی است، خواهیم پرداخت.

طراح دکوراسیون فردی است که سلایق مشتری و به کارکیری خلاقیت اقدام به طراحی داخلی می کند. طراحی داخلی در تمام فضاهای داخلی نیز قابل اجرا می باشد. شما نیز می توانید دکوراسیون داخلی را در منزل، محل کار و یا ادارات نیز اجرا کنید.

طراح دکوراسیونخوب کسی است که با اصول طراحی دکوراسیون آشنایی داشته و توانایی اجرا و چیدمان طبق فضا و سبک مورد نظر را داشته باشد.

طراحی داخلی شامل چه مواردی است

 

برای داشتن دکوراسیون منزل زیبا باید قبل از شروع با اصول مهم در طراحی دکوراسیون آشنایی داشته باشید. رعایت اصول ساده و کاربردی در نحوه چیدمان می تواند تاثیر شگرفی در طراحی دکوراسیون بگذارد.

از مزیت های ویژه طراحی دکوراسیون ایجاد تنوع در افراد است. خانه جایی است که افراد وقت زیادی را در آنجا سپری می کنند، به همین جهت فضایی دلنشین و زیبا موجب ایجاد روحیه شاداب می شود.

تغییر دکوراسیون منزل می تواند علاوه بر تغییر فضای داخلی تاثیری مثبت بر روحیه داشته باشد.

فضای طراحی داخلی

فضا یک مفهوم برای فهمیدن است، فضا موجود معمولا به راحتی قابل تغییر نمی باشد. بنابراینباید در مرزهای فیزیکی خانه وجود دارد، کار کنید.

فضا به دو دسته تقسیم می شود: فضای مثبت و منفی. فضای مثبت فضای دارای اشیا است. در حالی که در فضای منفی فضا خالی است. ایجاد تعادل بین فضای منفی و مثبت یک اتاق برای جلوگیری از ازدحام بیش از حد در یک فضا می باشد، ضروری است.

خطوط طراحی

خطوط افقی و عمودی به شکل دادن اتاق و هدایت چشم کمک می کند. ایجاد خطوط با استفاده از وسایل اتاق و طراحی ساختاری می تواند هماهنگی، وحدت ایجاد نماید. خطوط افقی حس ثبات، رسمیت و کارایی را القا می کند.

طراحان داخلی خطوط افقی را برجسته می کنند تا فضای اتاق را بزرگ تر نشان دهند و چشم را به یک نقطه کانونی بکشند.

عناصر مهم در طراحی داخلی شامل چه مواردی است؟

عناصر مهم دکوراسیون داخلی تاثیر بسیار زیادی در اجرای بی عیب و نقص خواهد داشت. هر کدام از این عناصر نادیده گرفته شوند، اجرای دکوراسیون نیز کامل نخواهد شد.

نور و روشنایی

یکی از عناصر مهم در دکوراسیون به شمار می رود. داشتن نور کافی از اصول مهم دکوراسیون بوده که جلوه به اشیا می دهد. هر مکانی به نور خاص خود نیاز دارد. به طور مثال نور اتاق خواب با اتاق مطالعه متفاوت می باشد.

رنگ

از عناصر مهم دیگر در دکوراسیون داخلی رنگ است. رنک ارزان قیمت ولی بسیار کاربردی است، می توانید از معجزه رنگ در طراحی دکوراسیون منزل استفاده ببرید. رنگ های گرم مانند قرمز، رنگ های سرد مانند آبی و رنگ های خنثی به واسطه انرژی که به محیط اطراف خود می دهند در مکان های مختلف استفاده می شوند. رنگ ها باعث بزرگ تر یا کوچک تر نشان دادن فضای مورد نظر می شود و تاثیر بر روحیه افراد دارد.

ایجاد تعادل

از عناصر مهم دیگر در دکوراسیون منزل ایجاد تعادل است. حفظ تعادل در چیدمان یکی از جنبه های زیبا شناختی در محیط می باشد.

هارمونی اجزای دکوراسیون

از نکات مهم دیگر در طراحی دکوراسیون رعایت هارمونی است. از هر سبک برای دکوراسیون استفاده می کنید و یا انتخاب وسایل، نحوه چیدمان، استفاده از رنگ های متضاد باید باهم در هماهنگی باشند به طور مثال هماهنگی مبلمان با فضای محیط، هماهنگی رنگ و مدل پرده ها با مبلمان از این موارد می باشد.

انواع سبک دکوراسیون

انواع دکوراسیون داخلی با توجه به نوع و سبک به کار بردن عناصر در دکوراسیون تعریف می شوند. بنابراین هر یک از سبک دکوراسیون با الهام گرفتن از ایده ای اجرا می شوند. انواع سبک های دکوراسیون داخلی بسیار متنوع هستند. که در زیر به بعضی از آنها نیز اشاره می کنیم.

سبک دکوراسیون مدرن

برای سبک دکوراسیون مدرن از مبلمان و لوازماستیل و شیشه ای استفاده می شود. طراحی ساده،لوازم براق و شفاف و خطوط منظم و استفاده از رنگ سفید و استفاده از تزئینات کمتر از ویژگی های این سبک می باشد. در سبک مدرن اشکال هندسی و منحنی بسیار کاربرد دارند.

سبک دکوراسیون مدرن

سبک دکوراسیون کلاسیک

در سبک دکوراسیون کلاسیک رنگ های ملایم و طرح و نقش های ظریف بسیار کاربرد دارند.

سبک دکوراسیون کلاسیک 

سبک دکوراسیون روستیک

در این سبک ار بافت ها و مواد طبیعی استفاده می شود. انواع نی، چوب و حصیر در سبک طراحی دکوراسیون داخلی منزل به کار برده می شوند.

سبک دکوراسیون روستیک

سبک دکوراسیون تلفیقی

در سبک تلفیقی می توانید از تمام اجزای سبک های دیگر که می خواهید می توانید استفاده کنید. در این سبک همه چیز آزاد است ولی باید هارمونی رنگ و اجزا و بافت را در نظر بگیرید.

سبک دکوراسیون تلفیقی

سبک ایرانی اسلامی

در سبک ایرانی از رنگ ها و نقوش ایرانی استفاده می شود. در سبک ایرانی می توانید با به کار گرفتن هوشمندانه لوازم و چیدمان یک سبک ایرانی و مدرن داشته باشید.

سبک ایرانی اسلامی 

سبک های دکوراسیون داخلی بسیاری زیادی وجود دارند که می توانید با توجه به سلیقه خود از آن ها استفاده نمایید.

 

طراحی داخلی منزل خود را به شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی ارج بسپارید.
گروه معماری ارج آرک

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *