شرکت معماری و دکوراسیون داخلی ارج در مشهد

طراحی داخلی هتل

 

یکی از شاخه های اصلی طراحی داخلی هتل، طراحی مکان پذیرایی و فضاهای خوردن می باشد.

دکوراسیون  داخلی هتل و اماکن بزرگ معمولا توسط یک شرکت دکوراسیون  داخلی به صورت گروهی و هماهنگ طراحی می شوند. دکوراسیون داخلی این مکان ها با یک مفهوم اصولی توسعه طراحی آغاز به طراحی می شوند. طراحی باید جوابگوی ایجاد یک ایده کلی از پروژه و نیازهای مشتریان را به صورت منسجم به هم پیوند می دهند.

طراحی فضاهای هتل

اگر طراحی نادرست در موقعیت نامناسب انجام شده باشد، حتی اگر موضوع طرح را بخوبی بیان کرده باشد. در طراحی داخلی موثر و موفق نخواهد بود باید به اصول و قواعد طراحی توجه کنیم.

طراحی داخلی برای یک رستوران شامل قسمت هایی برای غذاخوری، حوزه های خدماتی و نیز فضاهای پشتبانی نیز می باشد.

ویژگی های مبلمان، نورپردازی و جنبه های دیگر برای فضاهای خوردن و آشامیدنی مهم است.

آشپزخانه نیز در هتل بسیار پیچیده هستند که توسط متخصصان طرای آشپزخانه، طراحی می شوند.

فضاهای اقامتی امکانات کاملی برای میهمانان هستند که برای مدت کوتاهی در آنجا اقامت دارند.

در برخی از طراحی ها ممکن است طراحان امکانات تفریحی را در دسته فضاهای اقامتی به حساب آورند.

دکوراسیون داخلی هتل

در طراحی داخلی هتل مهم ترین موضوع سلیقه مشتریان است. یعنی اگر فقط به نظر خودمان یک هتل جذاب و زیبا داریم کافی نیست. بلکه باید دکوراسیون داخلی هتل با نظر طراحان داخلی انجام شود. طراحان با توجه به سلیقه اکثر مشتریان می توانند دکوراسیون داخلی هتل را با نهایت جذابیت و زیبایی طراحی کنند.

اهمیت دکوراسیون داخلی لابی هتل

در طراحی داخلی لابی اولین برخورد میهمانان با فضای هتل است. دکوراسیون پذیرش هنل در نگاه مشتریان بسیار اثرگذار می باشد. شما باید تمام توان خود را برای افزایش مشتری به استفاده از خدمانت مشتری به کار ببرید.

اولین چیزی که به هتل ظاهری شیک می دهد، صندلی و مبلمان است. شما می توانید از بهترین لابی هتل ها ایده بگیرید. در هتل های 5 ستاره مدل های مختلفی مبلمان و صندلی وجود دارد. از مبلمان راحتی برای استراحت و از مبلمان سلطنتی برای قرارهای کاری استفاده کنید.

لابی هر هتل می تواند در جهت طراحی دکوراسیون و متمایز کردن مدرن بودن یا کلاسیک بودن فضای داخلی آن هتل در نظر داشت. لابی بخش اصلی در یک هتل می باشد که به دورهمی های دوستانه و خانوادگی و قرار های ملاقات از ان استفاده نمود. لابی مکانی است که تعاملات اجتماعی در آن صورت می گیرد.

استفاده از پنجره های بزرگ، دکور سنگی، طراحی دیوارهای بزرگ با طراحی های خاصی استفاده از گیاهان در باکس ها به شکل خلاقانه و ساختن آب نما در فضای ورودی از جمله موارد طراحی لابی می باشد.

نورپردازی در طراحی داخلی هتل

وجود نور کافی در طراحی داخلی هتل مورد توجه نیست.  وجود نور در تمام زوایای طراحی داخلی نقش دارد.

استفاده از دکوراسیون داخلی با نور کافی می تواند باعث افزایش روحیه میهمانان شود. یک لوستر بزرگ و جذاب در لابی هتل می تواند باعث جذب مشتری بیشتری به داخل هتل شود. به هیچ وجه از نورپردازی در داخل هتل غافل نشوید.

بخش پذیرش هنل از اصلی بخش های هتل می باشدکه نیاز دارد توجه به آن شود. نورپردازی در پذیرش باید تنظیم شده باشد نه خیلی کم باشد و نه خیلی زیاد. به این دلیل است که به محض ورود به هتل به راحتی قابل تشخیص بوده.

ایجاد نورپردازی گرم باعث ایجاد آرامش در مسافران می شود تا از میزان خستگی شان کم شود. نورپردازی اتاق یکی از حساس ترین قسمت های طراحی هتل است، چون این محیط به عنوان فضای آرامش افراد در هنگام اقامت در نظر گرفته شده است.

تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی هتل

در دکوراسیون داخلی یک طراح خلاق می تواند با استفاده از رنگ ها فضایی رویایی را طراحی کند. از اهمیت رنگ ها در طراحی داخلی هتل را فراموش نکنید. یک رنگ آمیزی زیبا با یک نورپردازی مناسب می تواند صحنه ای زیبا خلق کند. در رنگ آمیزی دیوارها و ستون ها دقت لازم ببرید . با استفاده از لوسترهای نوین در کنار رنگ های سنتی چهره بسیار خوبی به هتل می دهد.

اتاق ها در دکوراسیون داخلی هتل

مهم ترین هدف از طراحی جذاب هتل که شامل لابی و سالن انتظار تبدیل مخاطب به یکی از مشتریان هتل است. این طراحی دکوراسیون داخلی هتل است که باعث می شود مشتری احساس رضایت کند.

افراد برای استراحت به هتل ها می روند و برای استراحت به اتاق ها هتل می روند. اتاق ها به صورتی طراحی کنید که باعث ایجاد آرامش و رضایت در مشتریان شود. استفاده از رنگ های آرامش بخش به خوبی می تواند باعث این موضوع در اتاق ها می شود.

نقش چیدمان در دکوراسیون داخلی هتل

امروزه تلفن های همره، لپ تاپ ها و غیره از اجزایی جدا نشدنی از زندگی مردم است. پریزهای برق و کابل باید در دسترسی ترین جای ممکن قرار گیرد.

در دکوراسیون  داخلی هتل، فضایی را طراحی کنید که مخاطب در اتاق بتواند به راحتی به همه جا دسترسی داشته باشند. مثلا مخاطب می خواهد تلویزیون تماشا کند مجبور نباشد حالت خود را عوض کند. در داخل اتاق یک میز یا مبل قرار دهید تا مخاطب بتواند از منظره بیرون به خوبی لذت ببرد.

آرامش مخاطب در طراحی داخلی هتل

بعضی ازمشتریان علاقه دارند که تلویزیون با صدای بلند نگاه کنند. یا در زمان استراحت خود به شنیدن موسیقی دارند. شما نمی توانید مانع این افراد شوید. به عایق بندی اتاق ها اهمیت دهید.

ایده هایی برای دکوراسیون داخلی هتل

قصد داریم در اینجا به ایده هایی نو درباره دکوراسیون داخلی هتل بپردازیم. در هتل ها توجه ویژه های به لابی می شود. لابی هتل باید فضای چند منظوره باشد. ممکن است در داخل فضای لابی قرار رسمی صورت بگیرد.

در هتل های مدرن در لابی فضاهای متفاوتی مانند استفاده از مبلمان های راحتی و رسمی و لوسترهای بزرگ و ورودی های خاص و استفاده از آبشار را طراحی کرده اند.

کسانی که به هتل آمده اند برای سپری کردن زندگی روزمره خود سفر نکردند. در دکوراسیون داخلی هتل استفاده از دوش آب گرم و وان بزرگ و نیز محلی برای ماساژ نیز قرار دهید.

برای داشتن رستورانی جذاب به خلاقیت و ابتکار در فضای هتل روی بیاورید.

در هتل های مدرن برای دور نگه داشتن از تنش ها راهکاری ارائه داده اند. از جمله این راهکارها ایجادفضای آزاد بسیار بزرگ و استفاده از تزئینات در طراحی اتاق ها می باشد.

استفاده از هنر یکی از راه های محبوب در طراحی داخلی هتل است.

استفاده از مکانی با طراحی رنگ های شاد برای افراد غمگین مکان بسیار مناسبی است.

بیش از هرچیز به آسایش در هتل اهمیت دهید. میهمانان باید احساس آرامش در داخل هتل داشته باشند.

 

طراحی و دکوراسیون داخلی هتل خود را به شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی ارج بسپارید.
گروه معماری ارج آرک

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *