طراحی و دکوراسیون داخلی مدرن

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

در این مقاله ابتدا به تعریف معماری مدرن و سپس به طراحی دکوراسیون داخلی مدرن و ویژگی های آن می پردازیم.

دنیای مدرن در تقابل با دنیای کهن، منظر متفاوتی از جهان هستی عرضه داد که برخاسته از انسان مداری است. چنین تفکری از زمانی شروع می شود که انسان به عنوان محور تمام ارزش ها و معیار ها قرار داشته باشد. باور به این که عقل در این دوران جانشین تفکرات ذهنی دوران قرون وسطی قرار گرفت، انسان را محور همه چیز به عنوان نماینده عقل و اندیشه قرار داد.

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

باید به این نکته توجه داشت که معماری مدرن یک مکتب معماری با مبانی مدون و ساختمان و سازه های ساخته شده براساس اصل اندیشه مدرن که در اواخر قرن 19 میلادی در آمریکا به وجود آمده بود.

رابطه بین معماری و معماری داخلی با یکدیگر بسیار زیاد است، در این مقاله سعی کردیم به بخشی با طراحی دکوراسیون داخلی مدرن آشنا شویم.

سبک معماری مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

در ابتدا با مفهوم کلمه مدرن و مدرنیته برایمان آشنا شویم و بعد به دکوراسیون داخلی مدرن میرویم تا شرایط آن را بسنجیم.

مدرن یک واژه بسیار گسترده استکه در دکوراسیون به خانه هایی که با خطوط صاف و منظم، پالت رنگی ساده، و موادی مثل شیشه و فلز طراحی شده باشد، نامیده می شود. در طراحی دکوراسیون مدرن حس سادگی در همه خانه مشاهده می شود. صاف، صیقلی، براق و شفاف از ویژگی های سبک مدرن است. از ویژگی های مهم در طراحی دکوراسیون درن استفاده از اشکال دایره ها و چهارکوش ها است.

سبک مدرن با بهره گیری از ترفندها و اشکال برای بزرگتر نشان دادن منازل کوچک مناسب است. از شاخصه های اصلی این سبک استفاده از بافت های شاخص، فرم های جذاب و نامتفارن و بهره کرفتن از رنگ های چشمگیر در کنار رنگ های خنثی است.

تاکید این سبک بر این است که از فرم های خوب، الگوهای معاصر، مصالح طبیعی و یکپارچه کردن فضاهای داخلی و خارجی که یک آرامش واقعی و زیبا و جذاب بودن را به وجود بیاورد.

استفاده از رنگ های خنثی و روشن در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

رنگ های گرم و زمین که از چوب های طبیعی ساخته می شوند در ترکیب رنگی سبک مدرن وجود دارند.در این حال می توان در ترکیب رنگی از سایه هایی از رنگ های غلیظ استفاده کرد. یکی از ویژگی های سبک مدرن این است که در ترکیب رنگ ها در دکوراسیون سبک مدرن قوانینی وجود ندارد و می توانید از ترکیب هر رنگی استفاده کنید.

نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

در نورپردازی که طراحان این سبک به آن علاقه زیادی دارند استفاده از هوشمند سازی و استفاده از نورهای غیر مستقیم است. به این طور که شما هروقت دکور مدرن را مشاهده می کنید، هیچ نوری مستقیمی به چشم نمی خورد. در طراحی داخلی مدرن خیلی کم از لوستر در فضاها به کار گرفته می شود.

 

نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

انواع فضاها در طراحی دکوراسیون مدرن

پذیرایی در طراحی دکوراسیون مدرن:

مهم ترین فضای خانه، سالن پذیرایی می باشد که می تواند با توجه به سلیقه و روحیات شما باشد. برای مبلمان پذیرایی در سبک مدرن می توان از کاناپه مدرن و یک میز در جلوی آن ها، دیوارهایی با رنگ خنثی و وسایل دکوری نیز استفاده کرد. در دکوراسیون سبک مدرن دقت داشته باشید که برای پذیرایی از مبل راحتی استفاده کنید.

پذیرایی در طراحی دکوراسیون مدرن:

 

ناهار خوری در طراحی دکوراسیون مدرن:

اگر دوس دارید که در خانه مدرن حس خوبی داشته باشید و از غذا خوردن در کنار خانواده و دوستان لذت ببرید. برای ناهار خوری از میز ناهار خوری شیشه ای و صندلی های زیبا و جذاب استفاده کنید. برای تزیین بر روی میز می توانید از چراغ های دکوری استفاده کنید.

ناهار خوری در طراحی دکوراسیون مدرن:

آشپزخانه در طراحی دکوراسیون مدرن:

آشپزخانه ها در سبک مدرن تمایل به نشان دادن دادن آینده دارد. آشپزخانه هایی که با این سبک هستند که با وسایل دکوری، رنگ های براق نشان داده می شوند.

آشپزخانه در دکوراسیون مدرن از کابینت های ساده، کفپوش ار از پارکت و سرامیک انتخاب می کنند. برای دیوارهای بین کابینت از سرامیک رنگ خنثی استفاده می شود.

آشپزخانه در طراحی دکوراسیون مدرن:

اتاق خواب در طراحی دکوراسیون مدرن:

در اتاق خواب در کنار تخت دوتا پاتختی بگذارید و آباژور روی آن ها قرار دهید. همچنین می توانید یک میز آرایش با یک عدد صندلی مدرن باعث می شود که اتاق زیبا و جذابی داشته باشیم. در اتاق می توانید لوستر استفاده کنید. برای تزیین اتاق می توان مجسمه قرار دهید.

اتاق خواب در طراحی دکوراسیون مدرن:

سرویس بهداشتی در طراحی دکوراسیون مدرن:

رنگ های آبی روشن و سبز صدری به آدم آرامش می دهد. نورپردازی باید به صورت ملایم باشد. برای مدرن بودن سرویس بهداشتی می توان از طیف های رنگی گوناگون استفاده کرد.

سرویس بهداشتی در طراحی دکوراسیون مدرن:

سبک مینی مالیست:

مینی مال در لغت به معنی حد کم است. در معماری رویکرد مینی مال به معنی استفاده کم از عناصر است. خانه ای با کمترین تنوع در متریال، استفاده کم از رنگ ها و نورپردازی محدود بر روی سطوح خاص فضایی آرامش بخش به وجود می آورد.

در دکوراسیون مدرن استفاده هرچه کمتر از وسایل است فضا ایده آل تر است.

این سبک نمایشی از بی آلایشی است و همه چیز در آن به اندازه ستفاده می شود. در سبک مینیمال فضاها بدون زرق و برق و تاکید بر سادگی دارد. از اشکال هندسی مربع، مستطیل و دایره در این سبک رواج دارد.

 

طراحی و دکوراسیون منزل خود را به شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی ارج بسپارید.
گروه معماری ارج آرک

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *