طراحی ویلا و فضای سبز مشهد

طراحی فضای سبز برای ویلاهای کوچک

 

طراحی فضای سبز برای ویلا های کوچک، باغ و پاسیوهای کوچک نسبت به فضاهای بزگ به تفکر و ایده هایی برای اجرایی کردن دارد. در خاطر داشته باشید که کوچک ترین فضاها نیز می توانند به مکانی زیبا و جذاب تبدیل شوند.

 

طراحی فضای سبز برای ویلاهای کوچک 

در ادامه این بخش به ایده هایی برای طراحی فضای سبز برای ویلاهای کوچک می پردازیم.

نکات و ایده های مهم در هنگام طراحی باغ

-اندازه فضای باغ

باغ های کوچک دارای مزایایی هستند که از جمله مهم ترین در بین آن ها نگهداری آسان به نسبت باغ های بزرگتر می باشد. در این گونه فضاها می تواند مکان مناسبی برای به اجرا در آوردن تصورات ذهنی در طراحی باغ می باشد.

 

-اندازه فضای باغ

استفاده از دکوراسیون داخلی و به کارگرفتن یک نورپردازی خوب در کنار ترکیب رنگ زیبا و جذاب در فضا تاثیر جذاب و دراماتیک می گذارد.

-خانه سبز کوچک

در فضاها باید مکانی برای پرورش گیاهان وجود داشته باشد. استفاده از گیاهان باعث ایجاد طراوت و زیبایی، در ترکیب با رنگ بندی نیز به شما کمک می کند.

خانه سبز کوچک 

-استفاده از ننو در فضای باغ

ننو از وسایلی است که استفاده از آن باعث ریلکس کردن می شود. استفاده از آن باعث حس و حال در کنار ساحل بودن به ما دست می دهد. این وسیله را می توان در سایه نصب کرد و از آن لذت برد.

استفاده از ننو در فضای باغ 

 

-ساخت دیواره های کوتاه

در محوطه باغ ممکن است فضایی به اندازه یک یا دو نفر برای نشستن بر روی صندلی داشته باشید. زمانی که با خانواده در کنار هم هستید با مشکل کمبود جا برمی خوریم.

 

ساخت دیواره های کوتاه 

می توان با استفاده از دیواره های کوتاه این امکان را به وجود می آورد تا از فضای داخل آن برای کاشت گیاهان و از لبه آن برای نشستن استفاده کرد.

-نصب شلف در محوطه باغ

با نصب شلف می توان از فضای اضافه برای قرار دادن گلدان نیز بهره برد. از آجر نیز برای ساخت آن نیز استفاده شود بهتر است.

-نصب شلف در محوطه باغ 

 

از تخته های چوبی محکم نیز برای ساخت شلف استفاده کرد. استفاده از تخته های چوبی ارزان ترین راه برای ساخت شلف می باشد.

-ایجاد دیوار سبز

امروزه در طراحی محوطه های باز و به ویژه باغ های استفاده از دیوار سبز رواج پیدا کرده است. استفاده از ایوار سبز در باغ بسیار کاربرد دارد.

-ایجاد دیوار سبز

بهترین راه برای استفاده از محوطه های کوچک کاشت کیاهان بر روی دیوار می باشد.

-استفاده از رنگ سفید برای رنگ آمیزی

استفاده از رنگ سفید در فضاهای کوچک باعث روشن تر شدن و بزرگتر نشان دادن آن فضا می شود. اگر در محوطه باغ از دیوارهای آجری را با رنگ سفید رنگ آمیزی کنید و در کنار آن یک مبلمان به رنگ سفید قرار دهید. یک فضای تابستانه زیبا به وجود خواهید آورد.

-استفاده از رنگ سفید برای رنگ آمیزی 

 

-استفاده از گیاهان گلدانی

استفاده از سنگ ریزه به عنوان کفپوش باغ، ایده بسیار خوبی برای باغ می باشد.

برای چنین فضایی می توان از گیاهان مختلف استفاده کرد. در گنار این گیاهان می توان از مبلمان زیبا بهره گرفت تا از فضا لذت برد.

-استفاده از گیاهان گلدانی 

 

-استفاده از مبلمان رنگی

تراس های کوچک می توانند به مکانی زیبا تبدیل شوند. استفاده از سنگ فرش ها نیز در فضای باغ سبک روستیک را به وجود می آورد. یکمبلمان راحت برای ایجاد فضایی با آرامش و جذاب قرار دهید. . رنک مبلمان تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی باغ خواهد داشت.

 

 

-طراحی دیوار باغ

از مهم ترین نکاتی که در طراحی باغ می توان استفاده کرد، طراحی دیوار باغ می باشد. در طراحی دیوار باغ می توان از ایده های گوناگونی بهره گرفت.

از نمونه ایده هایی که می توان در طراحی دیوار باغ مورد استفاده قرار داد، استفاده از شلف و قرار دادن گلدان می باشد.

-محوطه سازی باغ

از مهم ترین نکات در طراحی باغ که می توان توجه ویژه ای بر روی آن داشت، طراحی محوطه باغ می باشد. چگونگی انجام این کار به سلیقه شما بستگی دارد.

-محوطه سازی باغ 

-نورپردازی باغ

از نکات مهم دیگر که باید به آن توجه داشت، نورپردازی است. استفاده از یک نورپردازی مناسب نیز می تواند نقش مهمی در زیبایی باغ داشته باشد.

در صورتی که نورپردازی به درستی انجام شده باشد در بزرگ تر نشان دادن فضا به شما کمک خواهد کرد.

-نورپردازی باغ

 

-استفاده از آبنما

استفاده از آبنما می تواند فضایی شگفت انگیز در محوطه باغ برای شما به وجود آورد. اگر فضای باغ به اندازه ای نباشد که بتوان در آن استخر ایجاد کرد می توانید یک حوضچه کوچک درست کنید و از آن لذت ببرید.

اصول طراح باغ ویلا

-ثبت ابعاد زمین

-توجه به جهت طلوع خورشید

-جانمایی ساختمان، زمین بازی، آبنما

-طراحی راه های ارتباطی مناسب

-طراحی داخلی فضای باغ با توجه به میزان نورگیری و ارتفاع طبقات

-انتخاب نوع متریال مصرفی در فضاهای باغ

طراحی محوطه باغ ویلا

محوطه سازی باغ بستکی به نوع سلیقه کارفرما می تواند هر سبکی باشد. محوطه سازی در باغ ویلا مدرن غیر متقارن و در باغ ویلا کلاسیک به صورت تقارن می باشد.

به طور کلی هیچ محدودیتی در محوطه سازی باغ وجود ندارد. شما می توانید سلیقه ای و کاربردی در مورد محوطه سازی باغ تصمیم بگیرید. اما باید اصول و چارچوب کلی آن را رعایت کنید که به شرح زیر می باشد:

-نورپردازی: روشنایی کافی برای راه ها

-استراحتگاه های و نشیمن های باغی

-جایگاه برای اتومبیل ها

-تعبیه فضایی برای طبخ غذا

-زمین بازی

-استخر روباز یا سرپوشیده

-دیوار چینی و مشخص کردن مرز

شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی ارج با 25 سال سابقه کار در طراحی معماری بسیار مفتخر است که طراحی باغ خود را به متخصصیت طراحی ارج بسپارید.

 

گروه معماری ارج آرک

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *