طراحی ویلا در مشهد
  1. در طراحی ویلا و ویلاسازی فضاهای مهمی را لازم دارید که قطعا یک طراح معمار و آرشیتکت به شما کمک می کند تا فضای مطلوب خود را داشته باشید.

اگر تصمیم دارید ویلا بسازید و یا محوطه آن را بسازید به عنوان یک طراح ویلا  در این جا میخواهم شما را بصورت کامل راهنمایی کنم تا بدانید چه مراحلی را باید طی کنید . مراحل ساخت ویلا و طراحی ویلا را باهم بررسی کنیم.

طراحی ویلا مدرن مشهد

در ابتدا باید فضای شما یک آنالیز اولیه بشه از لحاظ اینکه در کدام منطقه اقلیمی ویلای شما قرار دارد و چه آب و هوایی دارد و چه بافت گیاهی و سازه ایی مناسب حال شما است .

پروژه طراحی ویلا و اجرای ویلا یک مساله کاملا مهندسی است چه بسا دوستانی در کنار گذر مناطق ویلایی مدعی ساخت و طراحی ویلا هستند که کارفرما و مالک ویلا را با نظرات بسیار غیر تخصصی دچار ضررو زیان می کنند .

من مواردی که بر اساس تجربه به شما میگم واقعا جهت آگاهی دادن هست که بتونید تصمیم بسیار درستی بگیرید و پروژه برای شما یک اتفاق تاثیر گذار باشد تا اینکه بخواهد با یک مسیر اشتباه و ضرر های پی در پی به نتیجه مطلوب نرسید.

من مسیر یک مشتری و کارفرمایی و براتون مثال میزنم که برای ساخت ویلاشون به ما مراجعه کردند و مراحل کارشون و توضیح میدم خدمتتون و اینکه ما چه کارهایی براشون انجام دادیم.

کارفرما ابتدا مراجعه کردند و درخواستشون این بود که یک ویلای بسیار مدرن داشته باشند و صرفا یک باغچه و چمن کردن سطح ویلا مد نظرشون نبود، در ابتدای کار ما زمین و ویلا رو مورد بررسی قرار دادیم و بازدید تخصصی از زمین صورت گرفت .

بعد از اینکه نیاز ها و فهمیدیم سراغ رلوه و نقشه برداری از زمین رفتیم و تیم تخصصی برداشت و رلوه و نقشه برداری گروه معماری ارج  وضعیت موجود و برداشت کرد.

تیم طراحی هم سریعا فایل ها رو اتوکد کردند و ما جلسه نیازسنجی و گذاشتیم .

جلسه نیازسنجی پروژه یکی از مهم ترین جلسه های یک پروژه است که سبب میشه فاز صفر پروژه به شکل بسیار خوبی پیش بره

 

 

 

 

 

 

در این جلسه تمام سوالات و درخواست های کارفرما ویلا گرفته شد.

آلاچیق

آتشکده

فضای مهمانی در قسمت محوطه

فضاهای حرکتی با طراحی نور

یک خونه درختی برای فرزندشون

یک جیم ( باشگاه ورزشی )

استخر

زمین تنیس

و قسمتی برای نگهداری حیواناتشون

 

 

طراحی ویلا مدرن مشهد

این از طراحی لنداسکیپ بود حالا خود ساختمان ویلا هم هست که باید در فضا و زمین جانمایی می شد و نیازهای متفاوتی و نسبت به طرح فضای سبز داشت اینکه چه متراژی داره و چه تعداد اتاق و فضاهای مختلفی مثل تراس و کلوزت و مستر و .. می خواد.

طراحی ویلا در مشهد

خب این برای هر فرد متفاوته اینکه چند فرزند دارند و اتاق مهمان و سالن پذیرایی ویلا قراره به چند نفر سرویس بده

تمام این موارد در این جلسه نیاز سنجی شد و تیم طراحی ارج کار خودشو شروع کرد و در طراحی فاز صفر تحقیقات اقلیمی و خاک شناسی منطقه مورد نظر هم ضمیمه مستندات طراح ها شد .

در این قسمت میخوام به این نکته اشاره کنم که جلسات موازی با کارفرما یک اصل مهم هست که نباید فراموشش کنیم و جوری نباشه که کارفرما فقط سفارش پروژه بده و تا زمان تحویل اصلا کار در جلسات موازی پیش برده نشه  در اینجا اتفاقی که میفته به این شکل هست که ممکنه کارفرما و مالک ویلا اصلا به طرح مورد نظر خودشون نرسند و خیلی فاصله میفته بین کار و خود از دست دادن زمان یک ضضر بزرگ به پروژه معماری است.

تیم طراحی معماری ارج بعد از جلسات با کارفرما و تایید طرح متناسب با نیاز های پروژه دفترچه طراحی که شامل طراحی تریدی و سه بعدی ویلا بعلاوه دفترچه اجرایی اتوکد بهمراه تمام دیتیل های پروژه بود  تحویل دادن و کار وارد دپارتمان اجرایی گروه معماری ارج شد.

محاسبات و تمام نیازها بررسی شد و برنامه زمانبندی پروژه و همچنین ناطر اجرایی و سرپرست کارگاه چیده شد و به تایید کارفرما رسید و توسط تیم های اجرایی گروه معماری ارج ویلای مد نظر ساخته شد.

سوال متدوال کارفرمایان اینه که چقدر زمان لازم داریم تا ویلامون ساخته بشه باید بگم که در برآورد و گانت چارت زمانی این مشخص میشه اما همیشه باید ضریب خطا در نظر گرفته بشه و عوامل را دراعلام زمانبندی در نظر بگیریم.

در این مسیر تیم معماری ارج همراه کارفرما از صفر تا صد ویلاسازی است از خرید متریال ها و مشاوره این که چه مصالح و متریالی کاربرد مناسب دارد با قیمت بسیار باصرفه .

من اعتقاد دارم باید جدا از مبحث معماری و تخصصی دلسوز پروژه باشیم به این شکل که احساس کنیم پروژه متعلق به خودمون هست و ما مالک پروژه هستیم ، همین امر سبب میشه پروژه مسیر خوبی طی کنه و واقعا کارفا احساس بسیار خوبی از تیم ممنتخب خودش داره و این تدوام و اعتماد همیشگی خواهد بود به شکلی که کار معماری برای شما کار جدید ایجادمی کند و شما نیاز به هیچ گونه تبلیغات ویژه ایی ندارید.

و از همه مهم تر این شفافیت و صداقت و همراهی با مالک پروژه ، شایستگی شما را  افزایش می دهد و سبب میشود  شما یک معمار فوق العاده باشید.

مراحل ساخت ویلا و طراحی ویلا دقیقا یک پروسه حرفه ایی و تخصصی است ، این روند و طرح ها و نمونه های طراحی ویلا های مدرن و طراحی ویلاهای کلاسیک را می توانید در دفتر مجموعه مشاهده بفرمایید.

 

 

 

گروه معماری ارج آرک

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *