لیست بهترین شرکت طراحی نما در مشهد

شرکت طراحی معماری ارج مشاوره و بازدیدhttps://www.arjarch.com/%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%a7/


لیست بهترین شرکت طراحی نما در مشهد

اگر شما سازنده هستید و یا ملکی دارید که می خواهید ارزش افزوده در آن ایجاد کنید و یا ملکی ساخته اید که نیاز به طراحی نما دارد باید کاملا واقف باشید طراحی نما ، پیشانی کار شما هست . در ادامه لیستی از بهترین شرکت های معماری در مشهد که دپارتمان تخصصی طراحی نما را که متشکل از تیم های طراحی است معرفی میکنیم :

 

گروه معماری کارمانی …………………  09152439058

شرکت معماری ارج در مشهد (25 سال سابقه) …………………  09156117210

گروه معماری هیتارین …………………  09397177210        

گروه معماری دلیر …………………  05138448889

 

یعنی هر چه تلاش کنید و ساختمان خوش نقشه ایی بسازید اما طراحی نمای آن خوب نباشد ارزش کار شما را پایین می آورد به همین جهت باید یک طراح نما خوب داشته باشید.

طراحی نما همه تلاش شما است که در چشم مخاطب دیده می شود.

شرکت طراحی نما در مشهد
لیست بهترین شرکت طراحی نما در مشهد

در گروه معماری ارج دپارتمانی مجزا از آرشیتکت های بسیار خلاق و با تجربه تشکیل شده که صرفا روی مقوله طراحی نمای پروژه ها فعالیت کنند.

طراحی نما بصورت کلاسیک و مدرن مناسب با ساختارهای پروژه شما انجام می شود .

طراحی نمای پروژه شما بصورت دیتیل های کاملا اجرایی ارائه می شود و تمام متریال ها و مصالح مورد استفاده را برای شما برآورد می کنیم و ارائه می دهیم که شما کاملا بدانید طراحی و اجرای نمای ساختمان شما چقدر هزینه دارد و برنامه خرید مصالح نما را بریزید.

طراحی نما ویلا ، طراحی نمای آپارتمان ، طراحی نمای خانه ، طراحی نمای فروشگاه های تجاری ، طراحی نمای اداری و دفتر کار ، تماما مشخصات خاص خودش را دارد و امروزه تمام کارفرما ها به دنبال طرح های خلاقانه و کاربردی هستند.

گروه معماری ارج در دپارتمان تخصصی طراحی نما ، کاملا همراه شما هست تا با بهترین طرح ممکن ، خاطر و نظر شما را جلب کند . تیم طراحی نما ما بصورت تخصصی گام به گام با شما است تا سلیقه شما را متناسب با اصول و چهارچوب های معماری به نقشه تبدیل کند و تمام ایده های اجرایی را که منحصرا متعلق به ملک شما باشد طراحی کند.

برای طراحی نما می توانید از مشاوره تیم ما بهره مند شوید.

در زیر تعدادی از نمونه های طراحی نما را با هم مشاهده کنید:

اصول طراحی نما

 

طراحی نمای ساختمان مانند هر دانش و تخصص دیگری اصول و پارامترهای بنیادین خود را دارد.

برای پیدا کردن بهترین انتخاب جهت طراحی نما یا به بیان دیگر، یافتن بهترین شرکت طراحی نما در مشهد نیاز است تا این اصول را بشناسیم تا بتوانیم با تطبیق آن ها با کارنامه هر شرکت، دست به تصمیم گیری بهتری بزنیم.

در ادامه نگاهی به این اصول که رعایت و اجرای آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است می اندازیم.

 

 • محافظت در برابر تغییرات جوی

بنای ساختمان بیرونی ترین بخش آن است که به سبب سر و کار دائمی که با فضای بیرون دارد نیازمند مشخصات و توانایی های ویژه ایست؛

این توانایی ها باد علاوه بر استحکام کافی، حائز پارامترهای دیگری نظیر زیبایی و جلوگیری از انتقال سرما و گرما به داخل نیز باشد.

بهترین شرکت طراحی نما در مشهد باید در انتخاب مصالح و نحوه طراحی نما طوری عمل کند تمامی موارد مذکور عملی شوند.

 

 • نما به مثابه راه ارتباطی

به سبب قرارگیری نما در بیرونی ترین بخش ساختمان، دو وظیفه مهم بر دوش آن می افتد که عملی شدن این وظایف منوط به طراحی و اجرای درست نما توسط شرکت طراحی نماست.

وظیفه اول ورودی نور خورشید به داخل ساختمان و وظیفه دوم ایجاد چشم اندازی قابل قبول برای ساکنان آنجاست.

بهترین شرکت طراحی نما در مشهد باید بتواند با برگزیدن اندازه، جنس، جایگذاری و … پنجره ها، این نیاز مهم را پاسخگو باشد.

 

 • عایق

بدیهی است که یکی از روشن ترین وظایف بنای ساختمان جلوگیری از ورود صدا از بیرون به درون داخل و بالعکس می باشد.

این مسئله خصوصا با نگاهی به جهان پیرامونمان اهمیت بیشتری به خود می گیرد، چرا که حجم اصوات تولیدی در خیابان دارد هر حظه بیش از پیش می شود.

بنابراین بهترین شرکت طراحی نما در مشهد باید بتواند متریال و مصالح را طوری انتخاب کند که علاوه بر زیبایی، جلوی ورود صدا از بیرون را بگیرد.

 

 • هویت

نما، هویت یک ساختمان است.

نمای ساختمان شما باید معرف شخصیت ساختمان باشد و علاوه بر زیبایی بیرونی ساختمان، بیانگر روح دوستدار زیبایی ساکنان آن خانه نیز باشد.

اما شناساندن و پیش از آن شناختن این هویت امری است که نیازمند تجربه و تخصص کافی و البته داشتن روح هنرمندمابانه است که این مهم تنها از پس بهترین ها بر می آیند.

 

 • تاثیرپذیری از محیط

برای طراحی و اجرای نمای یک ساختمان، نیاز است تا در ابتدا محل قرارگیری آن ساختمان و زیست بوم آن مورد مطالعه قرار بگیرد.

روشن است که به طور مثال نمای ساختمانی که در یک منطقه گرمسیری قرار گرفته با نمای ساختمانی که در منطقه ای پربارش قرار گرفته زمین تا آسمان متفاوت است!

علاوه بر آب و هوا، باید مطالعه کافی بر روی گسل های منطقه صورت بگیرد تا طراحی و اجرای نما متناسب با استحکام مورد نیاز آن منطقه باشد.

این مطالعات و تحقیقات، نیازمند تخصص و دانش و تجربه کافیست؛ بنابراین طبیعی است که به دنبال بهترین شرکت طراحی نما در مشهد باشید.

 

 • تناسب

طراحی نمای یک ساختمان باید به گونه باشد که در تناسبی چشم نواز با طراحی فضای سبز و همچنین محوطه جلوی ساختمان داشته باشد.

اگر یک نما، بدون توجه به این مسائل طراحی و اجرا شود؛ نه تنها باعث زیبایی ساختمان شما نمی گردد بلکه باعث بروز سرگیجه برای هر رهگذر می شود!

این تناسب نیازمند آن است تا شرکت مجری، نه تنها در طراحی نما بلکه در سایر بخش های معماری نیز تسلط و تبحر کافی را داشته باشد تا بتواند با درکی درست از فضا و اتمسفر محوطه ساختمان، نمایی متناسب را ارائه دهد.

طراحی و اجرای ویلای آقای خضری منش طرقبه   کارفرما :آقای خضری منش ویلا مدرن موقعیت طرقبه مشهد 1000 متر ویلا مدرن و شیک 135 متر بنا دو خواب یک خواب مستر استخر چهار کاشی ریز اتاق تصفیه خانه فعال استخر آبگرم آلاچیق گرمایش پکیچ سرمایش اسپیلت  

اصول طراحی نما در معماری، مواردی که نباید فراموش کنید!
معماران برای طراحی نما، در ابتدا همه نیازها و شرایط را در نظر می­گیرند و سپس بر اساس آنها بهترین نوع نما را طراحی می­ کنند. برخی از اصول اولیه طراحی نما عبارتند از:

توجه به شرایط اقلیمی: دقت کنید که بنا کجا ساخته شده است و شرایط آب و هوایی چگونه است؟ برخی از متریال و یا فرم­ها برای هر نوع آب و هوایی مناسب نیستند. به طور مثال بهتر است برای شهری که بارندگی زیادی دارد از چوب استفاده نکنید.
متریال و مصالح: مصالحی که در یک منطقه در دسترس­تر هستند اجرای نمای ساختمان را راحت­ تر می­ کند. متریالی که قرار است از شهری دیگر حمل شود و به محل ساختمان آورده شود هزینه­ ی حمل و نقل را به هزینه اجزای نما اضافه می­ کند. همچنین شرایط آب و هوایی در انتخاب متریال تاثیرگذار است.
اصول و ضوابط طراحی نما: نمی­توان از هر نوع مصالح و فرمی برای طراحی نما استفاده شود. معماران و طراحان با توجه به قوانین شهرداری به طراحی نما میپردازند. به طور مثال طراحی نمای رومی با جزئیات برجسته در برخی از شهرها ممنوع اعلام شده است.
سلیقه کارفرما: نمای ساختمان باید مورد تایید کارفرما باشد، در نتیجه طراحان در انتخاب طرح نمای ساختمان باید سلیقه کارفرما را مد نظر قرار می­دهند.
سبک طراحی نما: یکی دیگر از اصول نمای ساختمان؛ انتخاب سبک طراحی مناسب با کاربری و منطقه ساختمان است. نمای ساختمان می­تواند در انواع؛ مدرن، کلاسیک، سنتی، مینیمال و.. طراحی شود.
هزینه طراحی نما: اگر بودجه مورد نظر برای طراحی نمای ساختمان مشخص باشد، طراح می­ داند که از چه متریالی استفاده کند. اگر هم مشکلی از نظر بودجه وجود نداشته باشد؛ بر اساس اصول طراحی نما بهترین نوع مصالح و سبک را انتخاب می ­کند.
قابلیت اجرای نما: در طراحی نمای ساختمان علاوه بر رعایت اصول طراحی باید به قابل اجرا بودن و جزئیات اجرایی هم توجه شود. مقدار وزنی که نما دارد، نوع اتصالات نما به ساختمان و روش اجرای نما باید در حین طراحی نما باید مورد توجه قرار بگیرد.
نورپردازی نما: همانطور که زیبایی نما در طی روز اهمیت دارد، نورپردازی در طی شب هم مهم است. با نورپردازی درست نمای ساختمان علاوه بر روشن شدن بنا، ساختمان شاخص ­تر و زیباتر می­ شود.

گروه معماری ارج آرک

نظرات (2)

 1. حسین زاده
  2023-03-25

  سلام وقت بخیر من دیپلم عمران »گرایش کاردانش »»»علاقمند به طراحی اما
  چند سال از دیپلم میگذره اما در شاخه رستوران و فروشگاه شهرداری کار کردم دنبال کار در رشته خودم هستم
  خواستم بگم که از کجا و چطوری شروع کنم سیستم هم ندارم لطفاً کمکم کنید تا من بتونم روزی در شرکتی کار کنم

  • گروه معماری ارج آرک
   2023-08-09

   سلام لطفا رزومه فعالیت خودتون رو ارسال کنید

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *