هزینه بازسازی خانه

 هزینه بازسازی داخلی چقدر است؟

 با توجه به افزایش روز افزون قیمت مسکن بیشتر مالکان و صاحب خانه قصد بازسازی دارند،بیشتر مالکان می خواهند بدانند که هزینه بازسازی داخلی چقدر است. ما در این مقاله قصد داریم ببینیم که بازسازی داخلی چقدر هزینه دارد. عواملی که در بازسازی داخلی نیز تاثیر دارند را بررسی می کنیم. هزینه بازسازی داخلی به عواملی همچون بازسازی آشپزخانه، بازسازی سرویس بهداشتی و بازسازی داخلی پذیرایی و اتاق خواب بستگی دارد.

عوامل موثر بر هزینه بازسازی

هزینه بازسازی ساختمان یکی از دغدغه های افرادی است که قصد بازسازی دارند. بهترین روش برای ایجاد تغییر در ظاهر محل زندگی، بازسازی است. ایجاد تغییرات کوچک و بزرگ در ساختمان می تواند نتایج شگفت انگیزی داشته باشد و فضای استفاده شده را به یک فضای کاربردی تبدیل کند. در بازسازی ساختمان عاملی که نقش مهمی دارد، هزینه بازسازی است.

عوامل موثر در بازسازی

اگر قصد بازسازی دارید، قدم اول برآورد هزینه تعمیرات و بازسازی ساختمان است. بازسازی ساختمان شامل بخش های داخلی منزل ویا بخش های عمومی است.

قیمت تخریب ساختمان و هزینه بازسازی

برای محاسبه قیمت تخریب ساختمان و هزینه بازسازی باید به قیمت هر متر مربع توجه نمود. قیمت بازسازی هر متر مربع به عوامل گوناگونی بستگی دارد. بدیت صورت است که هزینه بازسازی دکوراسیون داخلی خانه های بزرک بیشتر از هزینه بازسازی منازل کوچک است. برای انجام بازسازی منزل طبق سلیقه شما انجام می شود. در انجام بازسازی ممکن است سبک کلاسیک و یا مدرن باشد. باید ویژگی های مثبت و منفی هر کدام از طراحی خای داخلی را در نظر داشته باشید. به طور مثال شما در سبک مدرن بخشی به عنوان اتاق کار در نظر گرفته می شود. به این صورت می توانید در خانه اتاق کار با محیطی آرام داشته باشید و به کارهایتان رسیدگی کنید.

بازسازی و دکوراسیون

تاثیر هزینه بازسازی آشپزخانه بر هزینه بازسازی

از مهم ترین قسمت های هر خانه، آشپزخانه است. اگر قصد دارید گه در بازسازی آپارتمان، بازسازی آشپزخانه را انجام دهید باید توجه داشته باشید که هزینه های تغییراتی که در آشپزخانه ایجاد می شود بر هزینه بازسازی آپارتمان تاثیر می گذارد. ممکن است قسمت های مختلف آشپزخانه مانند کابینت، کاشی و… نیاز به بازسازی داشته باشند. هر کدام از بخش هایی که برای بازسازی انتخاب می شوند هزینه های گوناگونی برای برآورد خواهد کرد.

تاثیر هزینه بازسازی آشپزخانه بر هزینه بازسازی

تاثیر هزینه بازسازی سرویس بهداشتی بر هزینه بازسازی

هزینه بخش های دیگر خانه مانند سرویس بهداشتی بر هزینه بازسازی می افزاید. هزینه بازسازی سرویس بهداشتی شامل نصب توالت فرنگی، تعویض روشویی، تعویض شیر آلات و تعمیر بخش های رطوبت دیده و عوض کردن کاسه توالت است. تغییر هر کدام از این بخش ها و رفع خرابی هر کدام هزینه جداگانه ای دارد که بر مبلغ هزینه بازسازی اثر می گذارد.

تاثیر هزینه بازسازی سرویس بهداشتی بر هزینه بازسازی

تاثیر بازسازی داخلی بر هزینه بازسازی

همانطور که گفته شد بازسازی داخلی شامل موارد گوناگونی می شود. گاهی اوقات با برداشتن یک دیوار حائل می توانید فضای نشیمن را بهتر کنید. در بازسازی بخش های داخلی هزینه گچ کاری و نقاشی دیوارها، پارکت، نصب کاغذ دیواری بر هزینه بازسازی اثر می گذارد. حدود قیمت موادی که برای گچ کاری و نقاشی دیوارها انتخاب می کنید بر هزینه بازسازی آپارتمان تاثیر دارد.

تاثیر بازسازی داخلی بر هزینه بازسازی

تاثیر قیمت پیمانکاری بر هزینه بازسازی

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر هزینه بازسازی، مبلغ دستمزد کارگران و پیمانکار ساختمان است. برای انجام پروژه های بزرگ بازسازی خانه کلنگی خدمات متنوعی دارد و مدت زمان زیادی طول می کشد، قیمت پیمانکاری در برآورد هزینه بازسازی ساختمان موثر است.

برای محاسبه هزینه بازسازی خانه باید هزینه های گوناگونی را در نظر گرفت:

*هزینه بازسازی توالت

*هزینه بازسازی آشپزخانه

*هزینه بازسازی نما

انجام بازسازی و کارهای ساختمانی در فصولسال مانند زمستان به دلیل شرایط آب و هوایی ساخت تر است و شامل هزینه دستمزد زیادی را در برمی گیرد.

مراحلی که باید برای محاسبه هزینه بررسی شود:

برای محاسبه هزینه بازسازی می توان به ترتیب زیر مراحل برآورد را انجام داد:

*بررسی اولیه موقعیت پروژه و محدودیت هایی که برای انجام بازسازی وجود دارد.

*تعیین مراحل و بخش های مختلف پروژه

*برداشت ابعاد و اندازه های هر فضا

*تعیین مدت زمان هر مرحله پروژه

*تعیین میزان تخصص نیروهای کار در هر مرحله

*تعیین دستمزد هر یک از کارگران

*تعیین هزینه مصالح و ابزار مورد نیاز که باید خریداری و یا اجاره شود.

*تعیین نوع قرارداد و دستمزد پیمانکار

*تعیین هزینه های پیش بینی نشده

*محاسبه رقم نهایی هزینه بازسازی با استفاده از جمع بندی هزینه های حساب شده.

عوامل موثر در تعیین هزینه بازسازی

برای محاسبه هزینه بازسازی ساختمان باید هزینه بازسازی هر متر مربع ساختمان را در نظر گرفت. به این صورت که بازسازی خانه شما سلیقه ای است، با توجه به سبکی که انتخاب می کنید(کلاسیک، سنتی، مدرن) فرق دارد. در این صورت که هزینه با کوچک بودن و یا بزرگ بودن زمین کاهش و یا افزایش پیدا می کند.

از عوامل دیگری که نقش تعیین کننده در هزینه بازسازی خانه دارند عبارتند از میزان تغییرات، مواد و مصالح، اجزای به کار رفته، کیفیت و سطح کار در هزینه بازسازی تاثیر می گذارند.

*متراژ ساختمان

*بازسازی آشپزخانه و سرویس بهداشتی

*تغییر در کل ساختمان

*فصل بازسازی

*دستمزد کارگر

*طرح و نقشه مورد استفاده در بازسازی

*مواد و مصالح به کار رفته

قیمت های اعلام شده با توجه برای مصالح ساختمانی به نوع برند ، کشور تولید کننده، درجه کیفیت  در برآورد هزینه ها متغیر است.

اهم اجرائیات بازسازی :

اهم موارد اجرای بازسازی ساختمان های مسکونی عبارتند از :

*تخریب(تخریب کاشی/سرامیک، سنگ، لوله کشی و سایر)

*بنایی

*رابیتس بندی

*تعویض درب و پنجره ها

*تعمیر و یا تعویض تاسیسات برق، گاز، لوله کشی آب و فاضلاب، گرمایش و سرمایش

*سرامیک کف و کاشی آشپزخانه و سرویس بهداشتی

*گچ کاری و گچ بری

*تعمیر و یا تعویض کابینت ها

*نقاشی و رنگ آمیزی

*کف سابی

*بازنگری روشنایی برای ایجاد احساس محیطی

*دکوراسیون داخلی

 

 بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل خود را به شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی ارج بسپارید.

گروه معماری ارج آرک

نظرات (2)

  1. محسن اذانی
    2021-09-11

    حداقل هزینه برای بازسازی چقدر است؟

  2. ایمان بحر آبادی
    2021-09-11

    خیلی ممنونم

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *