بازسازی خانه در مشهد

هزینه بازسازی

شرکت معماری دکوراسیون داخلی ارج در مشهد با ساخت بیش از حداقل 100 پروژه بازسازی در مشهد و شهرستان های اطراف ، در این مقاله ضمن انتقال مختصری از تجربیات بازسازی تخصصی  به بررسی هزینه بازسازی می پردازد.

با توجه به هزینه های بسیار سنگین تخریب و ساخت کامل بنای ساختمان های قدیمی، مردم مایل هستند که در ملک تحولی را با هزینه های معقول استفاده کنند که هم توجیه اقتصادی داشته باشد و هم تحول و زیباسازی و نوسازی اتفاق بیفتد.

در شرکت معماری ارج یکی از سوالات و درخواست های پرتکرار کارفرمایان گرامی این است که هزینه های بازسازی منزل و بازسازی ساختمان ما چقدر است؟

سوالی که شاید جواب مستقیمی نداشته باشد و برای پاسخی آگاهانه باید ساعت ها و لجظه ها در موردش گفتگو کرد.

زیرا یک بازسازی تخصصی آنقدر پیچیده و مهندسی است که براحتی نمیتوان پاسخی مستقیم داد  و مسایل گوناگونی را باید درروند پروژه پیش بینی کرد تا ضریب خطا را کاهش داد.

بازسازی تخصصی یکی از سخت ترین فعالیت ها در حوزه معماری است.

اما آنچه که میتوان تفکیک کرد تا آگاهی اولیه ایی بشمار آید و کارفرما چشم اندازی به پروژه پیدا کند :

1- تعیین و مشخص کردن دقیق خواسته های کارفرما

2- بررسی عملیات تخریب و بررسی دقیق سازه فعلی و تاسیسات

3- سبک طراحی و دیتیل هایی که قرار است پیاده سازی شود

4- متریال ها

5- برآورد دستمزد ها و مصالح زیر کار و دستگاه ها و …

بازسازی در مشهد

1- تعیین و مشخص کردن دقیق خواسته های کارفرما 

در درجه اول باید کارفرما و مالک پروژه خود بداند که جه حجمی از تغییرات و بازسازی قرار است اعمال شود و میزان تخریب و خواسته ها را دقیقا مشخص کند.

البته گاهی در این مرحله تصمیم گیری نیاز به مشاوره اولیه هم میباشد اما بصورت کلی حجم کاری که میخواهد صورت بگیرد مشخص میگردد.

2- بررسی عملیات تخریب و بررسی دقیق سازه فعلی و تاسیسات

زمانی که تعییرات و خواسته ها مشخص شد تیم برداشت و رلوره در محل مستقر می شود و بعد از برداشت دقیق ، درخواست های ردیف اول بررسی میگردد که با سازه فعلی شدنی است و میزان تخریب چقدر خواهد بود و تغییرات اعمال شده حدودا چقدر خواهد بود.

3- سبک طراحی و دیتیل هایی که قرار است پیاده سازی شود

بعد از اینکه دو مرحله صورت گرفت و مشخص شد، مورد بعدی که خیلی موثر است سبک طرح و دیتیبل هایی که میخواهد پیاده سازی شود در قیمت و هزینه های اجرایی بازسازی بسیار موثر است.

4- متریال ها 

مهم ترین قسمت انتخاب متریال ها می باشد که تعیین کننده قسمت اعظم پروژه است به این روش که شما متریال درجه یک انتخاب کنید تا درجه 4 گاها 60 درصد اختلاف قیمت بین آن ها صورت میگیرد که میتواند روی بودجه موثر باشد.

5- برآورد دستمزد ها و مصالح زیر کار و دستگاه ها و …

دستمزد کارگرها ابزارها و دستگاه هایی که مانندهیلتی و لودر و … قرار است استفاده شود هزینه داربست و .. جزوی از هزینه هایی است که کارفرما باید متقبل گردد وآگاهی داشته باشد.

در نهایت می‌توان گفت که تمامی این مراحل نیاز به مشاور عالی و مهندسین باتجربه دارد برای یکی بازسازی تخصصی و چگونگی انتخاب بهترین شرکت بازسازی لطفا این مقاله را مطالعه فرمایید.
انتخاب شرکت معماری و بازسازی  در مشهد

گروه معماری ارج با 25 سال سابقه اجرایی و طراجی معماری و پروژه های بازسازی آماده ارائه خدمات به شما کارفرمایان محترم است.

گروه معماری ارج آرک

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *