طراحی و اجرای ویلای مدرن دکتر صلحدار طراحی و اجرای ویلای دکتر صلحدار ویلا مدرن موقعیت طرقبه مشهد 1000 متر ویلا مدرن و شیک 135 متر بنا دو خواب یک خواب مستر استخر چهار کاشی ریز اتاق تصفیه خانه فعال استخر آبگرم آلاچیق گرمایش پکیچ سرمایش اسپیلت  

طراحی ویلا به سبک مدرن صرفاً منتهی به نمای بیرونی و دکوراسیون داخلی نمی‌شود؛ محوطه سازی ویلا هم از این سبک پیروی می‌کند. لازم است یک تعریف ساده از محوطه سازی ویلا به سبک مدرن داشته باشیم.

“محوطه سازی به سبک مدرن عبارت است از طراحی فضای سبز و شکل دادن به آن به نحوی که گیاهان و عناصر فضای سبز، مجموعه‌ای از عناصر طراحی مدرن را به نمایش بگذارند”

اگر به یک محوطه سازی مدرن نگاه کنید، اشکال و حجم‌هایی را می‌بینید که نمایانگر همان خطوط منحنی و دایره‌ای هستند؛ به طور مثال، آلاچیق‌های چوبی به شکل دایره و با سقف گنبدی نمادی از یک معماری مدرن برای فضای سبز محسوب می‌شود. 

محوطه سازی به سبک مدرن معمولاً یک نمای وسیع و فضای باز را ایجاد می‌کند. بسته به اینکه محوطه ویلا چقدر وسعت داشته باشد، از عناصر طراحی ویلا می‌توان استفاده کرد. مجموعه ای از خطوط متقاطع یا مورب و زاویه‌دار در طراحی ویلا مدرن در بخش فضای سبز به کار می‌رود.

در محوطه سازی به سبک مدرن در طراحی پوشش گیاهی یا نورپردازی و حتی استفاده از مبلمان فضای باز هیچگونه زیاده‌روی در طراحی اتفاق نمی‌افتد. در این نوع طراحی سعی می‌شود تمام عناصر به تعداد لازم و کافی به کار رود. در طراحی فضای سبز به سبک مدرن، یک نقطه کانونی در نظر گرفته می‌شود و سایر طراحی‌ها پیرامون آن منطقه انجام می‌گیرد.

متداول‌ترین مصالح برای طراحی ویلا مدرن در قسمت محوطه سازی، چوب و سنگ هستند. مبلمان چوبی برای فضای باز، محوطه سازی با سنگ‌های تزئینی، ساخت آلاچیق چوبی، نرده‌های چوبی اطراف فضای سبز، نمونه‌ای از این طراحی محسوب می‌شوند.